View Single Post
Staro 30.08.2018., 09:30   #703
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Nekako sam preskočio (prvi) reboot Tomb Raidera: Legend, Anniversary, Underworld. Vjerojatno zato što sam tada otkrio čari MP igara.
Ima li se smisla vratiti na te tri ili da peglam TR od 2013-te na ovamo? Cijenim gameplay više od priče i grafike. Ako su kontrole za miš-tipkovnicu loše kao u ostalim portovima tog doba onda im neću ni prismrditi.

Apsolutno se isplati, ali ovisi kakav gameplay očekuješ. Ja sam odigrao sve nastavke, pa je situacija ovakva.


Legend i Underworld jesu rebooti u smislu manjih promjena u samoj povijesti Lare i njenih originsa. Način kontrole je također olakšan i ja nisam imao nikakvih problema s mišem i tipkovnicom (a tko je igrao prethodne originalne dijelove samo na tipkovnici i sačuvao živce, taj može odigrati bez ikakvog problema i naredne nastavke/rebootove). Što se tiče samog gameplaya, on je identičan i svodi se na rješavanje zagonetki + što su lokacije jednostavno prekrasne. Zanemari što su igre već sada dosta stare, ali priroda, okoliš i level design je meni jednostavno bio prekrasan, pogotovo u Underworld dijelu.


Za Anniversary vrijedi sve iznad, samo što je to remake, a ne reboot, pa i originsi imaju veze s prvom franšizom, a ne rebootom. Dakle, kontrole su također olakšane, pristup mozgalicama je identičan kao i gore, svijet je prekrasan, ali meni osobno nije bio gušt igrati ovu igru.


Drugi po redu reboot koji je krenuo 2013. se također isplati igrati, ali tamo je gameplay u potpunosti drugačiji. Rekao bih da je igra 95% različita jer se radi o čistom preživljavanju i napucavanju uz vrlo malo (usputnih) mozgalica u obliku manjih grobnica koje ne moraš nužno rješavati. Serijal mi je super, priča prvog dijela mi je dobra, ali sve se svodi na neku vrstu napucavanja s protivnicima kako bi prošao određeni dio mape ili na izvođenje akrobacija i čekanje da kroz igru dobiješ neki alat s kojim bi se mogao popeti na sljedeću razinu mape. Te igre ne smatram pravim Tomb raiderom. Jednostavno....ako znaš kako Uncharted serijal izgleda, tada možeš otprilike zamisliti i kakav je gameplay u ovom serijalu.


Nadam se da sam pomogao. Od svih dijelova jedino mi taj Anniversary nije sjeo i ne mogu ti reći zašto. Jednostavno nisam uživao igrajući ga. Ostale se isplati odigrati sve do jednog.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote