View Single Post
Staro 01.10.2014., 09:10   #1
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Muke po televiziji

Kako mi se jučer nešto gledalo, opet sam kod sebe uselio "staru" CRT televiziju , Philips CRT TV 32PW9551. Ista je spojena direktno na HTPC. U biti ne direkt jer je između Darblet 5000 ali isti vrag.

*Prvi problem koji imam su fleke po ekranu. Desno ide na žuto a ljevo na zeleno.
Iste su nastale od zvučničkog magneta..tj. par magneta. U biti ne par več od 12 subwoofera koje jedno vrijeme očito nisam držao dovoljno udaljene.
Dok je prije za riješavanje magnetne fleke bilo dovoljno ponovno paljenje TVa pri čemu bi se valjda napravila demagnetizacija , sad nema apsolutno nikakve šanse da se riješim fleke. Kalibracija smanji izraženost iste ali pošto same fleke utječu na i1 D2 i rezultate kalibracije zbog pozicije senzora, stvar me izluđuje.

*Drugi problem koji imam je gubitak fokusa u samoj sredini te na samim krajevima.
Za primjer je najbolje pogledat ove dvije fotografije.
Desno od senzora je okvir za "first" te par brojeva.
Taj okvir se na sredini rasipa dok je ista stvar jasna kad je na drugoj poziciji.



*Treči problem koji imam je preširoka slika po horizontali. Tv krade dio slike i dok to mogu popraviti overscanom , u biti ne rješavam ništa jer nemam pravilni format i potpunu iskorištenost ekrana a svaki cenat je važan.
That's what she said

*Četvrti problem je brujanje. Ne mislim na zvuk rada CRTa več na povremeno brujanje kad se pojavi intezivno bijela na određenim dijelovima ekrana.


btw ...da , svjestan sam da zivimo u 2014 godini te da danas ima LCDova za male novce na svakom koraku ali ne treba mi savjet da kupim LCD jer je ovo ono što imam i na čemu trenutno želim nešto gledati.

Eto pa ako netko može pomoč da pogledam koju seriju....

Jel moguče riješiti nešto od spomenutog u kučnoj radinosti bez posjete serviseru?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote