View Single Post
Staro 29.04.2010., 22:31   #165
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Arrow

Napokon dosao 10.04 te ga stavljam i na desktop kantu!
No, imam "mali" problem...a to su particije na oba harda.
Situacija je ovakva....imam dva HDD od 1 TB.
Na jednome HDD-u imam 3 partcijie, "c", "d", "e", a na drugome dvije tj. "f" i "g" particiju.
Na "c" mi je naravno OS + svi instalirani programi te po ostalim particijama igre, filmovi, podatci...uglavnom sve je rasporedeno na te ostale 4 particije.
Sada ne znam na koji HDD i kako "ugurati" Ubuntu!?
Da napravim "resize" ovog drugog harda i da od dvije particije napravim jednu i da onda instaliram Ubuntu....ili kako da to izvedem?
Samo prebacivanje podataka i "prckanje" po particijama ce potrajati radi velike kolicine podataka pa je svaki savjet dobrodosao.
Te nakon sto napravim sve u Win, kako da rasporedim particije za Ubuntu? Za sam Ubuntu bih stavio cca 20 GB, za "home" particiju nekih 60-ak GB i za SWAP 2 GB...ili da to nekako drugacije izvedem?
Naime Windowsi mi trebaju pod obavezno, ali kako volim Ubuntu obavezno mi ide i na kantu sada (do sada sam ga imao samo na netbooku te sve radi kako treba.....ma milina za radit). Prije sam ga imao i na kanti, ali dok sam mjenjao hardove i micao XP tako sam maknio i Ubuntu....no sada bih ga rado nazad i imao ga u dual-bootu sa Win7.
Zato molim pomoc ekipa i savjet kako da to izvedem....

Evo i slika da vidte konkretno kako to sada izgleda:



TNX unaprijed!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote