Tema: Automobili
View Single Post
Staro 05.12.2019., 19:14   #47097
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 961
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Ja uglavnom samo stavim u P (automatik) i ne potezem rucnu. Rucnu potegnem samo ako auto parkiram na nekoj uzbrdici.
Prije ovog sam imao auto sa rucnim mjenjacem, ali imao je rucnu koja se automatski aktivirala kad se auto ugasi i automatski deaktivirala kada je auto upaljen, u brzini i podje se kretati tako da u njemu uopce nisam vodio brigu o rucnoj nego se auto sam o tome brinuo

Meni automatik mijenjač, ali isto uvijek dignem ručnu.

Ove godine kad sam bio na tehničkom, ispred mene je srušilo novu E klasu.
Sjeda čovjek u moje auto, i odmah me pita jel koristite ručnu ili samo P. Ja odgovaram oboje, čovjek se nasmije i kaže onda nećemo imati problema, morao sam srušiti auto ispred vas jer kako nije koristio ručnu kočnicu valjda se sajla opustila i nije dobro hvatao na valjcima.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Moj frend je kupio Audija A6 na tu foru. Otišao kod tipa koji ima pristup VW leasing stranici, ovaj mu dao kod za pristup i onda skrolao stotine stranica i odabrao. Sve živo dokumentirano, znam da su fotkali ogrebotinu na braniku odozdo.

I jel se isplati ?
Pitam jer ovo što sam bacio pogled na aukciji je poprilično izraubano, nekih 150 000 + km.


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Krivo si shvatio, očekujem da "garantiraju da je vozilo pregledano kod mehaničara i da sve štima".

Konkretan scenarij koji bi se trebao dogoditi je da ti uvezu automobil po specifikacijama koje si dao, i onda odvezeš (ili odvezete skupa) automobil u lokalni ovlašteni servis ili kod nekog dobrog auto mehaničara.
Auto mehaničar potvrdi da je sve ok i ti platiš automobil.

No ako auto mehaničar nađe da je nešto ozbiljno loše s automobilom - čovjek ili firma koju si platio da ti nađu taj automobil preuzima odgovornost, te im ti ne platiš automobil. I onda imaju opciju da ti ili vrate novac koji si im platio za uslugu, ili da ti nađu drugi automobil po specifikacijama koje si dao.

Mislim da ti to neće nitko napraviti.
Ti možeš gore u DE naći auta starih godinu dvije, gdje ti se daje garancija na vozilo od 1-2-3 godine, + možeš zatražiti TUV pregled vozila prije kupnje.
Ali da će ti netko dovesti auto u HRV, platiti ga, platiti dovoz, uvoz?, i onda ga vratiti jer tvoj lokalni meho ili ovlašteni meho misli da nešto nije dobro.....
malo vjerojatno.
Colop je online   Reply With Quote