View Single Post
Staro 29.12.2015., 16:48   #51
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ja ću ti reć jednu: luzeru su uvijek drugi krivi za vlastite neuspjehe...
Teško da sam luzer jer radim pošteno i to vrlo uspješno i otplaćujem veliki kredit za stan. Plaća mi je iznadprosječna baš kao i obrazovanje i opća naobrazba s tim da imam prekrasnu ženu i dvoje preslatke djece koje othranjujem za što nema svatko niti muda niti mogućnosti. Nitko mi nikad ništa nije poklonio. U biti je. Stari mi je dao za prvi auto. Polovan. I na tome mu hvala. Teško da sam luzer. Luzer bi bio da sam ko pola svoje generacije ostao kod staraca i smrdio po nekoj kladionici i sl....

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Potom drugu: kod susjeda je uvijek kuća veća a vrt ljepši (uz moj dodatak: i garaža punija)
Ja sam ti prenio svoje osobno iskustvo za svoju struku a iznio sam i da su troškovi života vani puno podnošljiviji jer su plaće nekoliko puta veće a troškovi života 1.5 do 2 puta veći...
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
I za kraj,nikad ne mješaj muljatore,jebivjetre i neradnike sa snalažljivim ljudima. Jer ti su često dosta inteligentniji od onih koji znaju i radnika. Jer ako je tebi životni cilj dizati se u 6 ujutro da bi zaradio svotu od XYZ novaca....sorry šta ti upropaštavam djetinjstvo...you're doing it wrong.
O čemu ti to? Tko su to snalažljivi? Muške udavače? Neplatiše poreza? Oni koji se prijavljuju na minimalac da ne plaćaju djetetu vrtić? Tko?
Jel to?


U zadnjih 2-3 godine otišla su mi 4 frenda (za koja znam) i ženine 3 frendice sa muževima..nitko se nije vratio. Zemlje su Njemačka, Kanada i Irska. To samo frendovi, ne spominjem kolege i poznanike za koej znam da su isto otišli. I to nisu samo programeri i sl. ima i vozača kamiona i sl. I bolje im je.


Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Izgleda da sam ja jedan od rijetih sretnika koji radi u RH i da je zadovoljan.Radim u "firmi" vec 23 godine i mogu reci da sam zadovoljan sa poslom.Primanja su oko 6 tisuca kuna, prije dolaska kukulele koalicije bila je 50% veca
Vjerujem da vama u državnim firmama nije bilo loše. Sad je malo gore a uskoro spašavaj se tko može...BTW, s tom plaćom i recimo da ti žena nema više, zamisli da moraš uzeti kredit za stan jer nemaš ostavštine....a di je auto, eventualno neko putovanje, možda čak ljetovanje...pa svi troškovi za djecu jer recimo želiš normalan obiteljski život...
Nismo spomenuli ni to (vrlo važno!) da nam nacija izumire. Sve manje ljudi ima djecu. Ne osuđujem ih...prosjećnom plaćom bi kao neko trebao plaćati režije, djecu i sebe oblačiti i hraniti i kupiti im knjige i pokoju igračku ili aktivnost....a država daje ništa ili malo i to na 5 rata i to je to....Pa to je glavni pokazatelj izumiranja jedne države i kako se u istoj živi...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 29.12.2015. u 16:59.
Tvrdi je offline   Reply With Quote