View Single Post
Staro 11.10.2006., 10:07   #71
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
OK, evo sada jedan malo poduzi post, kako sam si ja sve to poslozio u glavi.
Dakle ja sam si racunao da platim 1100kn za instalaciju bez ugovora, razloge sam naveo u prethodnim postovima.

Ovako, ista brzina kao i kod tekoma kosta 73kn + FLAT od 150, dakle racunam isti FLAT koji ima i tekom ne ovaj 1/3 FLAT.
TO je dakle 223 kn, naspram tekomovih 278kn, znaci usteda 55kn, usteda se povecava kada imamo telefonsku pretplatu 61 naspram tekomovih 71kn.
Znaci konacna usteda nam je 65kn/mjesecno

Sada uzmemo da sam platio onih 1100kn neracunajuci modem. znaci da bi mi se vratilo ulozeno, njihovu uslugu moram koristiti 17. mjeseci. Nakon tog 17. mjeseca svaki mjesec ustedim 65kn, a u tih 17. mjeseci sam placao njima isto kao i tekomu.
_________________________________
Sta nije uracunato u gornju racunicu:
Tih 17 mjeseci je jako dug period i u tom periodu ce cijene padati, a skup s time smanjivati ce se i razlika, dakle usteda. Sto ce u konacnici dovesti da ce do povrata ulozenog doci i iza 17. mjeseca.

I sad dolazimo do sljedeceg zakljucka: onaj koji zeli riskirati neka radje potpise na 2 godine, nego da plati tih 1100kn.
One koji ne zele riskirati neka cekaju na tekomu bolju ponudu od nekog drugog ili neka optima stavi ugovor na neko normalno vremensko razdoblje od max. 1 godine.
raf je offline   Reply With Quote