View Single Post
Staro 11.06.2019., 16:07   #6138
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje...

Evo ovako, imam problema sa A1 Interentom već neko vrijeme, dakle dugi niz godina sam kod njih, u 4. mj prosle godine sam produzio ugovor na jos dvije i uzeo flet paket tel+int i povecanje brzine sa 4mbps na 20mbps ali su mi rekli da će brzina ovisiti o tome koliko mi parica ima propusnost čega sam i sam bio svjestan, na kraju je brzina bila 8mbps i sve je bilo ok i radilo dobro negdje do drugog mj ove godine kada mi je net počeo pucati tu i tamo par puta dnevno, pa je to jedno vrijeme počelo sve učestalije dok nije došlo do toga da je pucalo po 10 puta u sat vremena, tada sam ih zvao i nešto je čiča iz sluzbe "tweakao" i onda to opet radi solidno nekih tjedan dana uz tu i tamo neko pucanje pa opet krene po 10 puta u sat vremenu i tako stalno, s time da su idućih dva puta u tom svojim "tweakanjima" smanjili brzinu downloda sa 8mbps na 6mbps i već ojačni upload speed sa 0.75mbps na 0.50mbps, na kraju u 4. mjesecu je to sve skroz otišlo kvragu, prvo je bilo opet puno pucanja a downlaod brzina je pala na 0.35mbps nakon nekoliko dana internet doslovno nije radio, tj dođe na 30 sekundi onda pukne i nema ga 10-15min i tako non stop, tada su konačno poslali tehničara, provjerio je sve, od kutijice vani, do modema i kablova, promjenio je modem, spliter pa čak i one žabice na kablovima, rekao je da je poslao zahtjev za promjenu modema i da će kroz 15-20 minuta internet biti dostupan i da bi sad opet sve trebalo šljakati jer je navodno bio neki problem sa žicom koju je on sredio jer je još iz utičnice izvadio kable i sad spojio direktno. Ja internet nisam imao do navečer oko 23:00 jer je nesto zapelo kod njih sa tim zahtjevom za promjenu modema i kad je konacno proradilo opet ista stvar, brzine je bila oko 0.35mbps download a uplaod nije moga ni izmjeriti. Poslali su ponovno tehničara koji jr rekao da je nešto bilo do žice (opet) valjda nije dobro stavio tu žabicu na jedan kraj kabla pa je opet bilo problema sa brzinama, nakon toga je internet prodario, pucanja nijr bilo, brzina je bila 6-6.5mbps ali tada kreće novi problem s kojim se evo još uvijek borim i ne znam šta više da probam.

Dakle od tog trenutnka kada god stavim nešto na skidanje doslovno interent ne mogu koristiti, uopće nijr bitno dali je riječ o torrentu, skidanju direktno sa weba, steamu/orginiu i slično, kada download krene interent ne radi, kada probam nesto otvoriti samo se vrti loading 15-20 sek i izbaci "interent nije dostupan" bla bla bla error (da se razumijemo, net ne pukne, download ide ali se nista ne moze koristiti).
Naravno obavjestavao sam ih i za to, radili su neke ručne restarte, probao sam i modem resetirati, proba osam 100 nekih tweakova u opcijama interenta, opcijama uttorenta, na modemu, probao ograničavati brzinu skidanja, reinstalirao driver za net, probao čak mjenjati i ethernet kabel, trazio i zahtjev za povećanje brzine (jer kad je bio tehničar izmjerio je oba puta propusnost od 18mbps iako mi oni iz centrale tvrde da nmg imat vise od 8mbps) koji su mi pvi puta odbili pa sam im se zaprijetio odlaksom pošto ne ispunjavaju onih 70% ugovorene brzine po zakonu pa je drugi puta prihvaćeno i povećana je brzina downloada sa 6mbps na 10mbps ali i dalje ostaje isti problem.

Čitao sam po netu, istraživao i došao do zaključka da je problem u jednoj od dvije stvari:

1.) Modem koji sam dobio od tehnicara kada je prvi puta bio jer problemi i krecu nakon što je internet osposobljen poslije problema koje sam naveo gore (huawei hg658 v2)
2.) Mizerni upload speed koji je srozan sa već očajnih 0.50-0.75mbps na 0.15-0.30mbps
Klik

Napravio sam i zahtjev za promjenu modema, jucer su mi poslali novi ali isti takav modem, spojio sam ga, nazvao sluzbu da ga aktiviraju ali evo problem je i dalje tu i stv više ne znam šta da radim i pokušavam, uopće ne mogu ništa skidati jer čim upalim da se nešto skida net ode k vragu.
Eto ako još neko ima neku ideju/prijedlog sta da probam bio bi zahvala.
ibme74 je offline   Reply With Quote