View Single Post
Staro 09.07.2022., 14:36   #13
borgmater1
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Covjek je reko tautologiju. Ideje, a gotovo kao pravilo one koje su postane na forumima i u smjeru "ja imam ideju, vi morate samo raditi", su najcesce ili glupe ko kurac, ili je tu "ideju" vec netko napravio kad ikad.

Da, jedina jaca stvar od ideje je velika ideja. Takozvani zadnji korak do apsolutne srece.

@OP ako ti se radi na necemu a nemas drugih angazmana, postoji cijeli svemir FLOSS-a kojemu uvijek trebaju contributori
Postujem open source maksimalno, cak sam i kontributor bio kroz par manjih PRova, no kroz inicijalni post sam se ipak referirao na komercijalnu ideju i opcenito platformu gdje komercijalne ideje mogu pronaci plodno tlo.

Svjestan sam da to nije "najbistriji" smjer gdje postoji mogucnost od kradje, no taj argument u praksi ne bih rekao da drzi vodu osim ako ideja nije do te mjere jednodimenzionalna i jednostavna (a opet naocigled revolucionarna) da se moze implementirat i instantno zaradit na njoj.
Slican point je imao CEO firme za koju radim - obfuskacija(maskiranje) koda neke startup ideje ima smisla iz ocitih razloga, no na kraju dana, sto ce netko napraviti s tim kodom ako je ideja i pravac kuda to treba ic na developerima koji su tu ideju iznijeli van?

Primjera radi, da je netko u ranim danima uspio doc do Facebook koda, bi li digao sam FB do te razine kao sto je to napravio Zuck? Vjeeeerojatno ne bi, i samim time mislim da sirit ideje nije uopce lose, kao sto kod otvorenog tipa je takodjer ideja nad kojom se dalje nadogradjuje.

Naravno, dat na kompletan uvid u razradu ideje bi bilo sumanuto, ali ne vidim nista lose da netko otvorenog uma dodje i zainteresira se za koncept koji se moze tako opisat da zaintrigira, a opet prikrije one bitne dijelove (poput zenskog dekoltea ).
borgmater1 je offline   Reply With Quote