View Single Post
Staro 04.07.2022., 17:47   #12
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ljudi, molim vas ponovno pomoć za ms visio... uzmem skicu nekog prostora u metrima digitalnim metrom, prebacim je u visio tako da unesem u mm izmjere i dobijem točno taj prostor kako izgleda


želim isprintati sve to (da stane na jedan papir), a4 landscape formata, ali mi ne stane, npr. zadnji prostor kada želim isprintati, nakon automatske opcije fit to page, daje mi da mogu isprintati prostor na šest komada a4 papira a to ne želim


sada se malo gubim po opcijama page setup, fit to page, auto fit to page, print setup, print size, drawing scale itd.


šta ja trebam zapravo napraviti, da i dalje crtam, tj. unosim vrijednosti u milimetrima, a uz obvezu da mi sve to stane na jedan a4 papir za printanje?


moram namjestiti zapravo drawing scale? pre-defined scale: metric - 1:100 umjesto dosadašnjih postavki 1:25?


evo sada baš pokušavam tako urediti crtež kojeg sam već odradio, zapravio sam uspio dobiti da cijeli crtež stane na jedan a4 papir, ali je full full malen, kada ga s mišem pokušam "razvući", jednostavno se svi zidovi, sav namještaj, zapravo cijela slika "isporemeti" i doslovno "razbije" u hrpu, odnosno izgubim izgled tog prostora + onog što je u interijeru


gdje griješim?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote