View Single Post
Staro 01.01.2016., 10:11   #58
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Stvar odlaska vani je stvar vlastitog izbora. Netko ide jer mora, netko jer želi više.

Vani nisam radio, ali sam dosta putovao i živio (Poljska). Tamo su ljudi slabije viđeni kako ispijaju kave i zato se kod nas opuste kad dođu.

Ali ovi koji kod nas tako rade su ugl. politički uhljebi na izmišljenim radnim mjestima i nadam se da neće još dugo jer nam je javni sektor odavno izdahnuo.

Onaj tko svoj posao izbrusi, uvijek će naći posla. Firma koja to cijeni će te zaposliti. To nije slučaj u obiteljskim prčijama - uzmi sve što moš, a radniku ni plaću nemoj dati.

I još je bitno napomenuti da treba živjeti u skladu sa svojim mogućnostima. Svaki auto te može dovesti od točke A do točke B, ali ne, mora se imati BMW da susjed nebi imao bolje od tebe. Najviše od svega mi na živce idu proseri od starkelja koji su odrasli u starom režimu i onda mi pokušavaju prenijeti taj mentalitet.

Ja sam u RH i trenutno nemam planova ići vani, ali to ne znači da možda jednom neću... Bitan je papir, olovka i malo matematike. Ili ajde, Excel da budemo precizniji

Radim u struci za koju sam se školovao i nema šanse da bi napustio posao za više para vani, pa da moram raditi nešto o čemu pojma nemam ili mi je odvratno. Pranje salata što neki od mojih rođaka rade (a istu razinu obrazovanja imaju kao i ja), a kad se preračuna po standardu, dođe im na isto. Još da nije stana preko veze, bilo bi i gore..

U svakom slučaju, sretna Nova 2016. godina!
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote