View Single Post
Staro 29.12.2015., 16:44   #45
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor kameni_zg Pregled postova
Usporedjujete opseg posla u Irskoj i u Hrvatskoj... Ne znam, naravno da navlace, ali takvi se i vracaju. Ja i dalje imam misljenje da se ovdje radi vise u proizvodnji, cisto iz tog razloga, opseg posla je puno veci. Nemozemo usporedjivati pakiranje voca u Irskoj i u Hrvatskoj, kad u Irskoj je potrebno 500 ljudi u takvoj firmi a u Hrvatskoj 40, 50... I normalno da se onda pije kava kod nas, no ne kazem da se u nekim firmama ne radi, i da se niko od vas forumasa ne muci na poslu. No recimo, dal nekome ko je mlad treba da se sekira s 18 godina, da ga na poslu hebu, omalovazavaju, iskoristavaju i sl.? Treba mu racku...

U Hrvatskoj te poslovodja koji ima 500kn vecu placu od tebe gleda ko da je bog i batina, a ovdje je to ipak malo drugacije. Razumijem da svako ima svoje misljenje, al isto tako nije svako otisao samo radi para.

Ovdje realno radim vise, ali s posla dodjem odmoreniji, neka zvuci smijesno ali je tako. Sa smjeskom dolazim na poso, i odlazim s posla.. Nije sve u parama.



Da, radi se, jer ovdje nema dana kad neka radnja nema posla, osim ako je Bozic.



Tko ce meni, kaj sam mlad, u Hrvatskoj dat pocetnu placu koju dobijem u Irskoj? Pa ne zive svi ljudi u idealnim uvjetima u Hrvatskoj, nekome je 6000kn dosta, a nekome ni 8000 nije jer ima 2 kredita. Moji troskovi zivota u Hrvatskoj su bili odlicni, kad sam s svojim ogromnim minimalcem pomogao svojima platit rezije, dao pare za ducan, ostalo mi je taman za jest na poslu iducih mjesec dana. A sad saljem pare doma, platim stan, tocnije sobu koju rentam, kupujem hranu i kaj god vidim a da mi se hoce kupiti, kupim, jer znam da ce mi jos ostat da ustedim.

Točno!

Nadam se da uživaš


Problem je što su prije roditelji dali djeci novce da odu u bijeli svijet, danas djeca ostaju doma da pomazu roditelje. Mirovine su male itd...

Ja sam uvijek od plaće davala za kuću(nije mi žao) ali mislim da svi zasluzuju pristojnu mirovinu!
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote