View Single Post
Staro 29.12.2015., 09:52   #29
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Kao sto se i vidi svatko ima svoje iskustvo.

Iskreno u Hr se najmanje zaposljava po tome tko je koliko sposoban

Evo npr ja sam se javila za natječaj za administratora. Imam trogodišnju (trgovačku) školu i u startu otpala. Bez obzira što uz to jos imam tečaj za servisera računala jbg..fali mi ta jedna godina.

Moj posao trgovca danas dobivaju studenti, i to s većom plaćom (naravno država pomaže) ali s umanjem poslovnim obavezama.
Masu natječaja je namješteno, tako da..gledati po tome da ako si netko duze vrijeme ne nadje posao je nesposoban to je loše, pogotovo mi koji smo u manjim mjestima.

U mom mjestu posla nema. Imamo Konzum, Billu, Lidl, ali pol radnika izvana ... U ostalim firmama sve ide po nekoj stranačkoj loži, ovdje u slavoniji ako imas iskaznicu HDSSB-a ili HDZ-a.

Ima nas koji odbijamo raditi posao koji nije u rangu našeg školovanje, ali ja sam radila i po nadnicama, i u proizvodnji..jbga za mene je to častan novac.

Ako tražiš posao van svog mjesta, moraš imati i novca za početak, a malo tko od nas ima.
Ove godine sam u 2 mj došla u Zagreb. Imala sam za početak besplatan stan i rezije. Super. Našla sam si posao u trgovini..za plaću od 2600 kn! Iskreno to nije dovoljno, ne meni koja moram plaćati stan i režije! Počela sam raditi u 4 mj a placu za 4 mj dobila 28.5. Ispada da moras raditi 2 mj za jednu placu. No tu nije stalo. Plaću za 5 mj sam dobila 1.7..tako da... Stvarno ovisi o tome koliko sreće imaš i na kakvog poslodavca naletiš. Nažalost morala sam napustiti Zagreb iz zdravstvenih razloga. Zdravlje se popravilo i sad opet..tražit bolju budućnost.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote