View Single Post
Staro 02.04.2008., 11:01   #127
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
OLA!

Evo ja se ponovio u matičnu i proc.
MBO: Ga p35-ds3r v.1.0
CPU: e8400

Nakon nekoliko pokušaja uspio sam ga clockati na 3.9Ghz da stabilno radi s tim da mu je voltaža u biosu podešena na 1,400000v.Sve preko toga ne prolazi test tipa prime95 ili orthos.
Recimo kad ga stavim na 4.0Ghz normalno ulazi u windoze i mogu u njima raditi ali testove ne prolazi nakon nekih 35-40min. mučenja.Čak ni povečanjem voltaže na 1,450000v ne pomaže po pitanju stabilnosti,testove pada isto nakon nekih 40min.
Što se tiče same voltaže mislim da polača ima strašan vdrop jer kad je u full load pod 1,450000v u cpu-z mi pokazaje da je na nekih 1,39-1,41v maximalno.Postoji li načina kako ispraviti toliki vdrop na toj ploči.Inače ima f10 bios.Dali bi neki drugi možda bi bolji,noviji ili čak možda stariji?

E sad ono što mene zanima dali mu i u kolikoj mjeri smeta tolika voltaža,jer sam mislio da probam iči još s voltažom gore.Zapravo toliko gore koliko mu je dovoljna da radi stabilno na bar 4.0Ghz jer još kad ona padne zbog tog vdropa ona zapravo i ne bi bila tolika koliko je podešeno u biosu.
Možda bi bilo dovoljno kad bih recimo stavio toliko visoku voltažu da mi recimo kad je u full loadu pokazuje s vdropom nekih 1,45.Iz čega proizlazi da bih trebao u biosu staviti oko 1,50000v.

Inače kučičte je stalno otvoreno a CPU hladi BigTypVX 120
dxdandy je offline   Reply With Quote