View Single Post
Staro 22.03.2018., 19:00   #85
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
E sad ovo što ću napisati neće biti stručno ali možda shvatiš.Imao sam isti problem.Navodno Afterburner u suradnji s prepametnim softwareom od grafičke(u mom slučaju AMD settings) radi neki file koji grafa koristi čak i preko svojih Bios postavki.Znači ako si ga upalio taj file je napravljen i grafa će se pokretati preko tog filea.Problem je što afterburner ili ne očita tvorničke Bios postavke kako treba ili nešto i onda ti Default settings nije kako je bio prije Afterburnera i ako ti ugasiš AB grafa i dalje radi preko postavki koje su je pokrenule.Taj file nikada nisam uspio naći i grafu nisam mogao dobiti više na default postavke nikako iako gledam u Bios postavke očitanja s grafe su potpuno drugačija.Našao sam na nekom forumu da se za sigurno korištenje AB-a preporuča disejblanje tvorničkog softwera da ne bi vuklo postavke s dva mjesta i onda dolazi do sranja.Nakon par dana mučenja novi Windowsi i nikad više AB i takvi SW,grafu sam clocknuo preko Biosa i mir nikada više.E to se ne događa svaki put ali ako se dogodi da se taj file sjebe prevelika je zajebancija da se to ispravi.Brisao sam AB,AMD settings,po registriu,ma nema što nisam probao ali ju dobiti da radi,samo s novim windowsima.U početku mi se događalo samo poslije paljenja AB-a a kasnije je počelo i kod samog paljenja kompa.I navodno nije do AB-a nego do default softwera grafe koji radi taj file usporedo s original Bios postavkama da bi se izbjeglo baš ovo što se događa.Ako možeš ući u Bios grafe pa tamo pogledaj kako su krivulja venta i clockovi podešeni pa usporedi s stvarnom situacijom,ako se stvari ne poklapaju znači da ti grafa ne radi preko Bios postavki nego preko nečeg drugog ili trećeg.Sorry na ovakvom postu znam da je nabacano svega i svačega i da nije stručno ali nije moje područje i bilo je to prije 7-8mj.Nadam se da će te usmjeriti u pravom smjeru.
Prki je offline   Reply With Quote