View Single Post
Staro 28.11.2017., 04:49   #5
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Prošlo od "one večeri" 20 dana i nikako uhvatiti vremena i složiti sve

Za početak nisam išao na gaženje procesora obzirom da će biti korišten za svaki dan i da mi treba prvenstveno stabilnost, tražim neki optimum u pogledu brzine/napona, tj naravno - temperature.
Prije svega konfa je: Core i5-8600K / Prolimatech Megahalems / Corsair SP120 vent, Asus Strix Z370-I, 2x8GB G.Skill RipjawsV 3000MHz...

Trenutno stanje je 4.6 GHz na 1.1 V / 1.088 V i pod non-AVX opterećenjem je temperatura od oko 64-68 °C. S tim da moram napomenuti kako je ovo mini-ITX konfa s jednim ventom na 900rpma pa su mrvicu veće temperature nego bi inače bile u prostranijim uvjetima izvlačim se totalno sad



Ovo ostavljam da se vrti preko noći, pa sutra idem na 4.8 GHz. Isto tako, radim na tome da ovo bude konkretan overclock kako u pogledu brzine procesora, njegovog memorijskog kontrolera i radne memorije.
Zasad je to kao što sam spomenuo za CPU - 4.6 Ghz, za NB - 4.3 GHz i za RAM - 3000 Mhz, CL15, 2T.

Možda će netko reći da je kontradiktorno reći "konkretan overclock" pa vrtjeti non-AVX Prime95. Možda je i u pravu, no obzirom da ne koristim AVX aplikacije, nema mi potrebe da ga kurim višim naponom u te svrhe.
Ne znam da li je to bilo na starijim platformama (barem ja nisam vidio/obraćao pažnju na Z170/Z270 pločama), no Asus je na Z370 pločama u BIOS-u dodao jedan (po meni zgodan) fičr kojim se ograničava brzina procesora kod korištenja AVX aplikacija.
U tom se slučaju smanjuje množitelj/frekvencija procesora u odnosu na odabranu vrijednost (znači ako je odabrana brzina procesora 4.6 Ghz, odabirom brojke 1, brzina pod AVX loadom pada na 4.5 GHz itd...).

BTW, procesor još nisam deliddao, no namjeravam. Mislim, ako je onako kako svi pričaju - temperature manje i po 10-15 °C, onda ovo ima potencijala za barem još 200-400 MHz na podjednakim temperaturama

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 28.11.2017. u 05:51.
Razer je offline   Reply With Quote