View Single Post
Staro 16.09.2014., 11:02   #125
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Lepo je to teoretski ali praksa je nešto drugo drugar. FX na mojoj croshair 4 formuli (slika gore u prethodnom postu) je mogao samo preko offseta da se podešava. Princip rada offseta je da on dodaje voltažu ako radi u + modu ili oduzima voltažu od postojeće ako radi u - modu. Primer; CPUZ program ti pokaže da ti procesor radi na 1.4V lupam napamet. U biosu ti offset stoji na 0.00000V to znači da je na defaultu. E sad ti klokuješ procesor i želiš da ti voltaža bude 1.42V izabereš u biosu + mod i digneš offset za 0.02V 1.40V+0.02=1.42V. To ti je teorija. Praksa kaže da moraš ponekad da staviš offset na 0.2 da bi ti u cpuz pokazao 1.42V. Nisam uzimao u obzir VDROOP pad napona već da je sve fiksno.
E sad zašto QnQ i slično neće da radi to treba proveriti u biosu i dokumentaciji za ploču. Mene to nikada nije interesovalo da mi obara frekfencu procesora jer i ovako čim nešto radi frekfenca skače a nema nikakav učinak na hladjenje niti trošenje struje. Ima slika gore na msi-ju radi na 1.576V pa je hladen u idle.
Talaba je offline   Reply With Quote