View Single Post
Staro 08.03.2013., 19:53   #146
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
@HCS:

Bez potrebe se pjeniš, dolazim u miru...



Ono sa Asus/Asrock-om je bio sarkazam, i nema veze sa baš tvojom pločom; karikirao sam od Asrock-a (valjda) željenu reakciju krajnjeg korisnika u momentu kada očita vrijednosti iz BIOS-a/CPU-Z-a ili "čega-već-ne", a nakon "poštimavanja" sustava.
Ako je istina ovo što tvrdiš da imaš identičan OC kao i prijašnji vlasnik na Asus-u, onda si neviđeni sretnik, jedan od rijetkih (jedini?) sa ispravnim očitanjima napona.
Ili to, ili imaš "užasan" primjerak procesora, jer moj radi Prime stabilno 8h sa "1.15V" na ranijemu BIOS-u (novi, zadnji službeni BIOS traži "1.16V") za tih 4.4GHz...mo'š mislit.
Hm.Kada malo bolje razmislim, ma tvoj proc je u banani 100%, već ti je degradirao od OV-a, vidiš i sam očitanja

Hawg!

@D.B:

Ma, jasno, "nelinearno" očekivan porast: raste napon, raste temperatura, pada efikasnost regulacije i veće su oscilacije kada se dođe blizu gornje granice tolerancije.
Tu je baš točka u kojoj dolazi do izražaja kvalitetna MBO(regulacija), samo se pomiče gornja granica koliko-toliko linearnog omjera "takt/napon", ali na kraju svaka ploča odreagira sličnom krivuljom.

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 08.03.2013. u 20:10.
  Reply With Quote