View Single Post
Staro 04.11.2010., 11:48   #131
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
to te ne mora smetati. nabavi onaj pasivni bakreni cooler za xeone s775 sa ebaya ili ako želiš, mogu ti ga ja nabaviti od suseda koji servere slaže u supermicro kućišta. mislim da košta nekih 100-tinjak kn + PDV. takav cooler bez problema može držati taj proc i na 1,1-1,2V bez problema, ako kućište ima barem 1 vent na sebi (isisni).
a što se tiče ASRocka, mnogo smo puta rekli da su postali ozbiljni igrači na MBO tržištu
Gore je Ninja rev.2 sa nakeljenim 140mm Scythe-om @5V, nije da se čuje nešto posebno (140mm zato da simultano piri po procu i HR05-SLI na chipsetu, taman pokrije oba), SB je pod kontrolom Zalmanovog plavog pasivca (NB47-J, ili tako nešto).
Konfu koristim kao torrent stroj za 24/7 (napokon sam umirovio svoga PIII koji je radio pasivno bez problema, ali manjak SATA konektora je bio presudan), sa tim da sam nakačio 5-6 "tematskih" diskova za mrežni pristup (od prog. instalacija/ igara/ backup-a/fotki/glazbe/filmova/crtića...), i time bitno utišao HTPC koji će uskoro dobiti jedan SSD + Seasonic-ovo napajanje od (i više nego dovoljnih) 430w koje već imam u ormaru. "Piramidalna spužva" je naručena, tako da slijedi i dodatna zvučna izolacija oba kućišta.
"Torrent" stroj je, inače, pogonjen 400W Fortron PNF iznimno tihim napajanjem, IMHO, i smješten u klasični midi-tower, tako da nema potrebe za minimalizmom...

Neću više, odoh debelo u OT...
  Reply With Quote