View Single Post
Staro 11.06.2021., 11:00   #356
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Paše ti bilo koji SSD ako mjenjaš postojeći HDD, adapter ili ladica ti treba ako ugrađuješ SSD umjesto optike.

Gledaj si bolje Crucial, ili Kingston SSD-ove umjesto Adata, a WD green izbjegavaj u širokom luku.
Ne znam gdje si pa ne možemo dati neku preporuku ovako za trgovinu
Hvala na konkretnom odgovoru!

Gledao sam Vacom i Links (može i Micronis). Vidiš, ovo nije loša ideja da umjesto HDD-a stavim SSD, a umjesto optike stari HDD.

Onda molim preporuku za SSD (do nekih 400 kn) i za adapter/ ladicu (što bi mi već trebalo za HDD umjesto optike).

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako ideš na Crucial, ne uzimaj BX već MX modele. Malo su skuplji, ali i bolji.
Usput razmisli koliko ti se ta investicija uopće isplati jer imaš zastarjeli model sa slabim procesorom i sporim RAM-om. Instalacijom SSD-a ćeš dobiti nešto na brzini, ali ništa spektakularno.
Vidiš i ovo je zanimljivo razmišljanje. Trenutno si ne mogu priuštiti novi laptop (možda dok se cijene normaliziraju).
Gledam u Links Crucial MX500 370 kn. To bi si mogao kupiti.
Kažeš da mi brzina ne bi bila nešto veća? Ako u radu to ne bih osjetio, onda bih definitivno ostao na starom HDD-u, jer jedini razlog kupovine SSD-a bi mi bilo to da laptop brže podiže sustav.

Meni laptop isključivo služi za net, office. Igre 0 bodova. Bitno mi je da bude što brži i da grafika bude koliko toliko ok (čak može biti i integrirana grafička).

Sad više nisam pametan.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 11.06.2021. u 23:47. Razlog: spojeni postovi
fico007 je offline   Reply With Quote