View Single Post
Staro 09.03.2021., 17:38   #74
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
OK, pa primjera za LastPass sigurnosne propuste bar ne nedostaje (1 - 2 - 3), dok je od svih spomenutih, BitWarden jedini koji je open-source, te je već u više navrata provjereno i potvrđeno rješenje od strane vanjskih auditora. Također, BitWarden možeš sam hostati, te nema nikakvih prepreka u smislu pretplatničkih modela u stilu LastPass mudrolija. Naposljetku, koristim isključivo KeePass, ne zanimaju me cloud-based pretplatnički modeli, niti mi je na kraj pameti sinkronizirati sve uređaje dok mi LastPass ili sl. "rješenje" u svojem oblaku drži podatke o bankovnim računima, itd., ali bome nikome ne branim da ih koristi, ako se to kojim slučajem skužilo iz mojih dosadašnjih postova. Ukoliko je tebi LastPass super, mada ga više ne koristiš, ali ga ipak preporučaš - ja s tim nemam ama baš nikakvih problema. Velim, pričamo općenito o aplikaciji koja se kontinuirano cigani, da bi na kraju korisničku bazu koju su pridobili besplatnim modelom, natjerali da izaberu jedno (1 - 2) ili drugo, ali nikako oboje uz naravno popratne ultimatume nedostupnih, a dosad korištenih opcija i čega već se neće sjetiti. To je sve o čemu smo pričali otkad su najavili nove promjene.

Summa summarum, većina današnjih modernih web-preglednika nudi isto ili bolje rješenje koje LastPass besplatni model sad koristi da ljude natjera na izbor, a zapravo sve potrebno već imaju i koriste na dnevnoj bazi.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 09.03.2021. u 20:20.
The Exiled je online   Reply With Quote