View Single Post
Staro 06.03.2021., 14:02   #3106
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
@Trekkie

Te mikro pukotine na CD/DVD medijima su često nastale neispravnim vađenjem iz kutije. Ekipa bi ih čupala držeći za obod diska, one kvačice u sredini kutije bi držale, disk se savija i onda dobije pukotine koje se radijalno šire iz sredine. Gomile takvih CDova sam vidio okolo, a i DVDa, posebno iz videoteke. Dodaj tome uređaj koji vrti disk jako brzo, još ako je isti malo razbalansiran (sjeti se naljepnica koje su gore znali stavljati), eto nezgode
Znam da ti je BTC prirastao srcu, ali to nisu bili kvalitetni uređaji.
Ma, apsolutno. Ni ne tvrdim da je BTC dobra marka ... upravo to i je razlog zbog kojeg danas više ne mogu pronaći tih CD pogona. Bili su glasni (pogotovo onaj moj CD-ROM, BCD 40XH kojeg sam pokazivao i spominjao više puta), lagano se kvarili, i znali zapinjati - s time da su zupčanici koji voze laser čak znali i preskakati uz onaj jedan "KRRRR-PRRRRR" zvuk

Ali upravo u tome i je "šarm" ... Naravno da danas imam Plextor, Pioneer, Hitachi i mnoge druge brandove koje bi MOGAO staviti u taj Adison, i bolje bi radili posao. Ali stvar je u tome što tamo ne pripadaju, jer nije takav bio kad je došao iz prodavaonice, a i nisam nikad imao ništa od navedenog. Tako da mu šroteks BTC daje karakter i naravno (ono najbitnije) sentimentalnu vrijednost
  Reply With Quote