View Single Post
Staro 04.03.2021., 19:04   #3098
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Alien
Evo jedan (možda ne toliko lud) prijedlog za onog mališana...
Actually, Tiny Core je bio prvo što je jadnicak uspio izvrtiti, to je bio jedino kaj se dalo puknuti gore na 128 MB CF karticu i 256 Rama a da se ne skrši prilikom instalacije. Inicijalno sam mislio da stvarno nije za nista osim da bude mali terminal. Ali kada je ipak digao Core, to mi je bio triger za "pa ipak se nekaj da iz ovog malca skemijati", ajmo skupit jos malo dijelova iz ladica da ga se pojaca malo i nekaj sklepati.

Probat cu prvo ove adaptere kada stignu da vidim kako ce se ponasati sa diskom (vjerujem da ce raditi bez problema) i onda mozda stvarno probam ovaj Linux Lite. Core je lijepo radio inicijalno tako da bi letio nakon pojacavanja hw-a, ali mi je ipak malo prebazičan. Razmažen sam jer sam koristio do sada samo Ubuntu koji znas i sam jako lijepo izgleda, sve je šajni i priti A malo me kopka i Mint jer primjecujem da ga ekipa jako hvali, iako mislim da cu to morati na nekom drugom stroju, mislim da je ovaj ipak malo na knap.

Trenutno sam digao opet 98icu (primarno samo da opalim image particije pa da nema vise instaliravanja i 100 restartova jer to u retro stilu traje par sati haha), i puknuo gore par igara. Sad se ponasa konacno kao sto sam i ocekivao. Plafon su mu Quake 1 i 2 (ipak sve to jadan vrti softverski bez 3d helpa), sve iznad toga je previse ali ostale stvari rade solidno.

Print server ne trebam hvala bogu (jos), u kuci zena najvise stanca haha, ja zazirem od toga cim vise mogu jer imam traume od posla pa nemrem vidit te papirusine

Ali neki mini torent hmmm... Mozda cak i da. Cek ne toliko za dload, nego vise mozda regat se opet negdje i malo nabijat rating. Prije par godina sam popusio acc sa dobrim rejtingom radi neaktivnosti (malo predugi GO hahaha) i nakon toga mi se nije dalo vracati u te vode. Ali ovaj mališan bi bio super za tako nesto. Zapravo mislim da bi se svasta dalo sa njim, posebno ako bi se otkantalo GUI i vrtilo nekaj barebone instalacije sa specificnim svrhama. Svakako ne bude zavrsio na reciklaži, mali je i kompaktan za spremiti, tako da stvarno nema razloga da ga se rjesavam, pogotovo kad ima potencijala za svakakve experimente hehe
Alien_200581 je offline   Reply With Quote