View Single Post
Staro 25.05.2020., 21:14   #7920
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Počeviši od toga da AMD ne zna napraviti gaming cpu, kao da kaska ne znam koliko.
Pa ne znaju ili nece ili kalkuliraju.. jedan Ryzen 9 3900X koji je ziher moj sljedeci upgrade proc, sa svojih 12/24 Cores/Threads je uvjetno na razini jednoga i7 8700K 6/12 Cores/Threads te kasni u 99% gejmerskih testova za i5 10600K 6/12 Cores/Threads. To su cinjenice i bez Gnojnog Linusa ili ostalih mrskih vam recenzenata koji nesto dobro kazu o Intelu. Jel to 2-5 ili 10% u nekoj igrici je nebitno marketinski gledano jer tko hoce najbolje, zna se ( puj puj adz ) ! Ako jedan R3 3300X moze imati IPC na razini R9 3900X koji ima vise CCD-a, onda nije istina da nije mogao ostati bez HT-a + 2 jezgre i jednu godinu biti best proc dok u igricama ne pofali vise od 6 jezgri....
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Intel je bolji "GAMING" procesor nego AMD.
Pa je, surovo receno ali tako je i nije to moje da sam ja tako rekao, eto ti Hardware Unboxed i svi ostali, tko je od njih rekao da Intel u igricama nije najjaci - tko ?
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
"Mmdaa, BTJ, ovaj Intel stvarno ima 6 frejmova više nego AMD, nevažno što setup za takvu prednost košta 200+ Baksi više od AMDa".
Pa nevazno je da, zasto ljudi kupuju Bentley ili Ferrari ? Nema isplativijih auta i jednako brzih ? Zato gejmeri i preferijaju vecinom Intel, daje najvise pa koliko kosta da kosta...
Sta mislis koliko ce kostati setup kada dodju jeftinije ploce za Intel ? Kolika ce razlika biti u kn a Intel ce dati 5 frejma vise i to mu je dosta da prosjecni gejmer batali 200/300/500kn.

@Manuel Calavera

Pa nisam ja rekao da je AMD los za gejming, gdje si to procitao ? Pa naprotiv, ja se slazem sa svima vama da je AMD smislenija i razboritija kupnja sta god radio sa PC-om no da kaska za Intelom u igricama, kaska.
Koji god vi scenariji sad ubacivali, najjace grafe sa slabim cpu, prosjecne grafe sa jakim cpu, ful hd ili 16K, sta god vi kao komplet za gejming smislili, Intel ce dati 2 fps-a vise i to sa vecom paletom procesora nego AMD.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote