View Single Post
Staro 04.02.2016., 23:34   #1486
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Misliš na istovremeni drop obje grupe? Da, to ako si bacio pod 90° je game over. Ja sam to u onoj partiji s Krakenom napravio jednom Ognevoiu. A to koliko puta sam ja sjebo stvari najbolje pokazuje moj WR sa Zuihom. Ne bih o tome. Izvlačim se na činjenicu da je radi ARP misija i farmanja aviona bilo teže.

Ali može se i sa samo jednom grupom, samo treba pazit da ti meta aktivno ne manevrira jer onda je bez (a koji put i sa) dvije jako teško. Prekjučer me jedan Atago tako izmanevrirao da sam ga samo sa DB-ima mogao pogoditi. Toliko o tome da se manual drop ne može porazit... Tu ekipu bez mozga zbog koje nerfaju CV-e u 0.5.3 bi toljagom tukao.

S jednom TB grupom se lako rješit DD-a kad tebe ganja recimo. Ili što mi se par puta dogodilo, idem u pravcu nekog broda za torpedni napad i vidim da ću spušit eskadrilu jer nemam lovaca blizu a lik me presreo sa svojima. E onda znam bacit torpeda na obližnji DD koji je mislio da ja samo prelijećem... Upalilo je do sada svaki put. #muahahah Da ne velim kako su ti onda avioni brži za bježanje jer su izbacili teret.

I sa Ryujom je išlo teško u startu, pogotovo jer svaki CV ima avione kad ga otključaš tier niži. A znaš i sam što to znači protiv amera. No, polako vježbom i igrom mačke i miša sa Ryujom sam znao presudit dosta partija. Kad to uspiješ Hiryu je brutalna nagrada sa sav trud. Vrijedilo je sve ove partije prije muku mučit protiv Bogue-a i Independence-a. Langley uglavnom voze zeleni, pa tu s Hoshom nije toliko bilo problema a i sam si izgubljen i ne znaš što radiš jer ti je prvi put.


Malo pomalo dobiješ osjećaj za manual drop, a onda ista stvar za DB eskadrile. Sad na sve bacam ručno bombe, i na DD-e koji manevriraju. Jedva čekam taj skill 5. reda za jedan avion više. Onda mi ni američki lovci neće radit tolike probleme (i.e. neću svoje morat žrtvovat da bih prošao sa svojima u napad) i DB će postat efikasniji radi veće šanse za vatru.

S Hiryu ti jedino drugi Hiryu sa 3-1-1 može radit probleme, ako nisi skoncentriran i zanemariš borbu s njegovim lovcima. Ranger ako igra AS ima 2-0-2 i defakto je beskoristan tvom timu ako te ne uspije cock-blockat sa fighterima i aktivnim strafeom, ali tu školu si prošao s Ryujom. I sad imaš eskadrilu lovaca više.

Najbolja stvar od svega, ovo je prvi CV s kojim rješavaš Clevelande (barem u ovom patchu, ne znam što će bit ako smeće od AA buffa zaživi u 0.5.3 jer u njemu Cleveland iz "OP AA prelazi u brutalno OP AA"). Avioni su ti brzi, i po prvi puta lovci imaju veći ili podjednak DPS kao i ameri. Tako da malo kombinacije strafe i vrlo lako se preokreće partija.


Skužio sam da kad igramo u diviziji da se malo opustim i ne gledam gdje sam najpotrebniji na mapi. To moram isto još disciplinirat.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 05.02.2016. u 07:44.
T}{OR je offline   Reply With Quote