View Single Post
Staro 19.08.2022., 18:06   #1520
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Danas mi stigla A1 optika, 1/05 Gbps paket no nikako da ni približno postignem te brzine. Na PC-u preko LAN-a dobivam max 400 mbps down i samo 30 mbps up, na iPhone XS je malo bolja situacija - 600 mbps down, 500 mbps up pokazuje na wifiju mobitel uz sami modem, no na tom XS modelu u specifikacijama piše da može ići do 866 mbps down max. No to je wifi pa ni ne pokušavam dobiti neke idealne brzine, muči me više PC. Ne znam više u čemu griješim, u pitanju je integrirana mrežna na Asrock H97 Pro4 koja u specifikacijama pokazuje da podržava do 1000 Mbps. Išao sam čak i novu mrežnu kupit, postavio je i upravo dobio identične rezultate kao i sa starom, znači nije do nje. Koristim CAT7 LAN kabli, probao sam i preko CAT5e za svaki slučaj i nikakve rezlike, potpuno identični rezultati. Napravio sam update drivera na staroj integriranoj mrežnoj, skinuo najnovije za ovu novu što sam danas kupio. Ne znam više u čemu griješim.

Windows 7 je gore, može li to praviti probleme?

Router koji daje A1 je Wi-Fi 5 i maksimalna brzina koju može isporučiti je 500-600 Mb/s. To je ograničenje tog standarda, za veće brzine trebat će ti Wi-Fi 6 router.

Također, pogledaj da možda QoS nije uključen u routeru, pa da ne usporava uređaje spojene preko LAN-a.
Marko :) je offline   Reply With Quote