Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 16.12.2018., 18:33   #9726
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Pa naravno da hoće, jer pitam se na što se odnosi ovo "istim signalom".
Pitanje je bilo upućeno syss-u

Ali da odgovorim, mislim na cijeli spektar frekvencija od 20Hz-20kHz.

Završio sam računarstvo i programiranje mi je veća strast od elektronike , a podosta vremena je prošlo otkad sam imao labose elektronike i elektrotehnike na FER-u pa me ispravi ako sam pogriješio u postupku.

1. Uzmeš signal generator koji može generirati cijeli spektar od 20hZ do 20kHz.
2. Signal generator ide u input pojačala
3. Output pojačala ide u osciloskop ili još bolje neki audio analyzer ako je dostupan
4. Izmjeriš THD i SNR na osciloskopu/analyzeru za cijeli spektar od 20Hz-20kHz, ako su oni ispod razine čujnosti ljudskog uha onda imaš transparentno pojačalo (mislim da čovjek ne može detektirati više od 90dB SNR, trebao bi pogledati točno).

Zapravo mi je žao što nemam osciloskop i signal generator doma, da izmjerim kako se AVR ponaša u true direct modu i nakon room correctiona, tj. da li Audyssey stvarno napravi ono što pokaže na GUI-ju

Kad uhvatim vremena, posnimit ću s REW-om cijeli spektar u svom dnevnom boravku prije Audysseya i poslije pa mi možete javno kritizirati audio sustav (koji je daleko od idealnog)

EDIT: ako se dobro sjećam, ovaj postupak je dobar za class A/B pojačala, ali za class D pojačala ide još low pass filter prije osciloskopa/analyzera jer generiraju PWM signal.

Zadnje izmijenjeno od: messiah. 16.12.2018. u 18:38.
messiah je offline   Reply With Quote