Tema: Terrakom
View Single Post
Staro 27.07.2016., 03:15   #25
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
Terrakom se i meni u početku činio neprofesinalan, noi izgleda da se ipak u hodu popravlja.
Tek su novi u pružanju fiksne telefonije priko tcom infrastrukture, pa im donekle triba uzeti i to u obzir.
ali za razliku od nekih drugih ovi iz terrakoma su spremni na razgovor i dogovor.

A smartphone ko smartphone, neki su bolji neki su lošiji. Gledam po forumima i facebook stranicama operatera često se žale i na poznatije marke mobitela, i prije nego sam ga naručio znao sam da je kinesko smeće, ali eto može poslužiti kao bežični telefon u kući.
Ionako kako sam rekao android platforma mi nije legla draži mi je symbian (šteta što je ugašen) pa tako ni ovaj smartphione neće se izgrebati u mom džepu. A ne bi se složio ni s cijenom od 45$ jer evo ga na ebay za više od 100$, a ovdje kod njih me je koštao 199 kuna, što možeš i očekivati za 200 kuna.

A kad ovisiš o tcom insfrastrukturi i samim tcomovcima nema tu puno izbora, a s terrakomovih 179 kuna mjesečno flat internet i flat telefon mi za 4/512 Mbs mi je sasvim dovoljno, a kako sam udaljen od centrale više od 3 km i jako lošu infrastrukturu u Dalmatinskoj zagori nisam siguran da bi i mogao uhvatiti 10 Mbs.
brkaš ti malo lončiće
1.bilo koji operater na bakru je na t-comovoj infrastrukturi.
2.tehnička podrška na t-comu je 7 dana u tjednu,meni su zadnji puta promjenili ruter u nedjelju ujutro,kod drugih operatera bar možeš nazvat
vikendom i praznikom pa ti u ponedjeljak donesu drugi ruter.
3.potpisivanje ugovora o preuzimanju odgovornosti,da bi se dobio admin pass,je vrlo rizična odluka,ruteri se masovno nabavljaju i napajanja su im za zapadno evropsko trzište,e a naša stuja ....,ako se doslovno drže ugovora
u nekim za tebe nepovoljnim okolnostima mogo bi te taj wifi pass grdo koštat,pametnije bi bilo uložiti 200-300kn u svoj ruter i i prebacit njihov u bridge,pitam se samo ako kojim slučajem neko probije njihovu šifru wifi-a i
počne skidat pedofilski sadržaj preko tvog rutera ,i policija zakuca na tvoja vrata, ko onda odgovara i na kome je dokazivanje,ak me sječanje dobro služi u zakonu stoji da korisnik treba sam mjenjati wifi šifru redovito.
4. na kraju ako si već morao promjeniti operatera trebao si malo prolistati forum,i vidio bi da t-com širom hrvatske postavlja ormariće po kvartovima i ruralnim sredinama skračuje petlju,iskon kao kći tvrka će vjerojatno od 11 mjeseca imat pristup tim ormarićima,a tako će možda ako HAKOM ne intervenira biti zauvjek,pa da je bilo malo strpljenja,uz sličnu cijenu......
5.nije istina da ne plačaju reklamu evo danas je na index.hr bio članak o njima bez mogučnosti komentiranja isto tako i neki dan na bug.hr isto tako komentari isključeni,to što melju o svojoj infrastrukturi su isto gluposti,
pokrivanje 2 ulice oko njihovog sjedišta nije infrastruktura.
moje mišljenje je da su osnovani da bi se dobro prodali ništa više ni manje.
6. ebay nije mjerilo cjena mobitela ovak nekaj se kupuje direktno u kini pogledaj ovdje:
GearBest.com
samo računaj još 25% PDV + 30kn carinski troškovi,eventualno ponekad prođe i bez toga
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 27.07.2016. u 03:30.
skalar je offline   Reply With Quote