View Single Post
Staro 14.04.2014., 10:41   #1
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Koji mode APPLE MAC racunala odabrati

Pozdrav !

Molim vas za pomoć ili savjet. Odlucio sam se preci na MAC racunalo. Racunalo nije za poslovne svrhe već za kućnu namjenu. Prodao bih
trenutno racunalo i nadoplatio za novo iMac ili mac mini racunalo. Ono što mi je bitno je da bude tiho ili nečujno. Gledao sam mac mini i iMac
racunalo. Mini je jeftiniji zbog toga što nema monitor a sve ostalo je od komponenti isto ili skoro isto. E sad čitao sam da su neke serije tog
mac mini modela znale biti dosta glasne pa me to malo plaši. Nadalje me zanima dali bez obzira na koji model se odlučim takvo apple racunalo
može koristiti i za torrenate. Mislim ne bih ga ja sada ostavio da radi mjesecima bez gašenja ali kad mi treba da ostane upaljeno dan-dva bez
odmora, da ne bi došlo do nekog pregrijavanja ili nećeg trećeg. Dali su bolja možda ova iMac računala sa built-in i monitorom. Ako ništa drugo
barem mi izgledaju famozno.

Znači da sumiram, racunalo mi je za kucnu upotrebu, mail,internet, torrenti, malo obrada slika ili videa i naravni za potrebe text dokumenta i tablice.
Koliko sam vidio office nije problem instalirati na mac racunala.

Nadalje me zanima dali je moguće i dali postoji kao i za windowse manje vise sve potrebne aplikacija koje se skidaju da recimo torrenata i da rade
normalno ili se moraju kupovati. Nadalje koko ide sa nadogradnjom OS-a. Dali je besplatana ili je isto kao i kod windowsa. Nova verzija pa kupi ili
je to kod maca drugačije. Mislim znam da ne moram kupovati winodze, jelete , ima i drugin načina pa me to zanima dali je to i ovdje prisutno i u
kolikoj mjeri. Dali je moguće instalirati manje više sav potreban softver a da se ne kupuje već znate odakle da se nabavi..... i naravno da radi.

Hvala na pomoći !
dxdandy je offline   Reply With Quote