View Single Post
Staro 02.12.2008., 16:36   #46
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
hoce li se gledati skola ili certifikati/znanje ovisi od firme. Ako je ista prilicno velika, opterecena administracijom i opcenito starog kova - zaboravite da cete tamo raditi bez fakulteta. I da cete uopce dobiti priliku da pokazete sto znate pa imali vi i 10 certifikata i sve znanje ovoga svijeta.
Ako je firma manja, orjentirana na mladji kadar i s mladim rukovodstvom koje ne funkcionira kao nasa vlada (sef okruzen idiotima kako bi izgledao najpametniji) tada postoji sansa. No tu vam obicno treba veza. Ne sad veza tipa "ajde primi mog malog na posao", vise poznanstva s ljudima. Koja se (osim ako vam krvlju nisu zajamcena) obicno najlakse skupe na faksu i to pogotovo ako idete vanredno. Ne da mi se sad ici u detalje kako funkcionira zivot, tko je pametan shvatit ce zasto i kako. Tako da ste upali u zacaran krug u kojem vam je u svakom slucaju potreban faks....cak i onda kada vam nije potreban

Nismo amerika, kod nas nitko ne uspjeva preko noci bez skole. Ne u takvim biznisima.
Neki moj savjet ovim deckima koji tek sad zavrsavaju skolovanje je da sanjare o super poslovima sa super placama na kojima ne moraju puno raditi...Ali dok sanjare o njima neka rade bilo sta, cak i ako misle da su predobri za te poslove. Ako ste stvarno dobri to ce se brzo vidjeti u svakoj normalnoj firmi. A ako se i ne vidi dobit cete kontakte koji ce vam vjerovatno jednog dana dobro posluziti u trazenju novog, boljeg posla.
Najgore sto mozete napraviit je sjediti kod kuce i cekati da onaj super odlican dobro placeni posao dodje po vas....nece
greg SE je offline   Reply With Quote