View Single Post
Staro 17.04.2017., 19:40   #2629
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
O kakvoj neispravnosti pričaš?
Fotoaparatima je mogućnost snimanja videa samo feature. Proizvođači su ograđeni zakonima da ne smiju aparatu omogućiti snimanje duže od 30 minuta .....j
Zašto bih ja kao proizvođač fotoaparata ulagao ..... kako mi neki drkoš ne bi popljuvao fotoaparat jer mu se grije za vrijeme snimanja videa.
Postoje firme koje rade videokamere, ako ti treba video u jednom komadu dužine više od pola sata, biraj iz te ponude.
Joj, ali velike, su teške, skupe i ne stanu u džep....
Ivane, svašta si nadrobio tu, čak pomalo i bezobraznim tonom.
Ako zastaneš na sekund i pročitaš moj post vidjeti ćeš ;
Citiraj:
.....ali ne to ne mijenja činjenicu da uređaj koji se koristi unutar parametara koji propisuje proizvođač nije u mogučnosti isporučiti ono što proizvođač deklarira tada je taj uređaj tehnički neispravan.
Dakle, slažeš li se s ovim ili ne? Jednostavna tvrdnja, jednostavan odgovor.
To se u stvari ne tiče A6500 modela jer gašenje uređaja uslijed pregrijavanja je očekivano i sam Sony to navodi kao uobičajnu stvar koju korisnik može očekivati. S toga gašenje A6500 modela bog pregrijavanja nije kvar na uređaju nego nešto što se može očekivati. Što i sam Sony navodi.
Za mene koji ponešto znam o elektronici takav pristup proizvođača je neprihvatljiv jer se od takvih uređaja očekuje smanjeni radni vijek i manja pouzdanost.
Što ne znači da za nekog drugog taj uređaj ne može biti najbolja moguća opcija.
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@Alvin, fotić koji ima video je ok, al ne očekivat čuda od fotoaparata koja mu je to primarna namjena, ovaj video je još dodatni bonus i to je to, sve daljne zahtievnije radnje koje se traže, onda se gleda ipak videokamera..

Recimo najbliže tome je neki kompakt npr sony rx serija (1-4) odlične fotovideo mogućnosti uz naravno dodano i 4k snimanje, koji ima rx100 4, znači imaš 2u1 ili gledat isključivo videokameru..
Naravno, postoje limitacije i nitko ne očekuje čuda. Ali, očekujemo da stvar radi pa kako god to bilo ako se već navodi kao mogućnost.
Kako i sam navodiš postoje drugi izbori koji rade, bitno je za one koji čitaju da znaju prednosti i nedostatke jer ne postoji savršeno tijelo niti sistem posebice kada postoji limitiran budžet. Ali postoji optimalan izbor prema potrebama korisnika u nekom financijskom okviru.
Da se nadovežem;
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ha, a ovo si zakljucio na temelju cega?
Pojasniti ću;
U limitiranim svjetlosnim uvijetima tvoj sistem će dati lošije rezultate od CROP ili FF senzora radi manjeg piksela. Da bi dobio otprilike iste rezultate moraš uzeti u obzir i veličinu tog piksela i kompenzirati s većim otvorom blende. Tada možeš usporediti dva sistema direktno. Usporeba na način koji si ti napravio nema smisla jer rezultati koje ćeš dobiti nisu i ne mogu biti isti čisto radi navedenog.
Nadam se da je jasno da će maji piksel rezultirati većom količinom šuma, manjim dinamičkim rasponom i lošijom uvjerljivošću prikaza boja zbog količine svijetla koju može "prikupiti".
U konačnici, opet se sve svodi na zahtjeve i potrebe korisnika te optimalnog izbora...
Alvin je offline   Reply With Quote