View Single Post
Staro 16.11.2012., 23:37   #81
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Vecina ljudi drzi SB ispod 4.6 ak im je bar malo stalo do proca. Intel ima preporucenu maksimalnu voltazu i temperaturu koje bi bila optimalana i ak se toga drzi (nesto iznad 1.3 i 70c i sitno) procevi ce radit dugo i sretno. Jedan je od 100 koji ce po tim kriterijima doc do 5ghz, vecina nece ni preko 4.8 a dobar dio ni preko 4.6. Drugi par rukava su sivonje koje 5ghz i 1.45v proglasavaju 24/7 taktom..
I da SBovi nisu neunistivi. Dva su mi prosla kroz ruke, oba odlicna blizu 5ghz i oba su riknula nakon sto su ih vlasnici ganjali na visokim taktovima cak ni ne sa prevelkim voltazama. Ne znaci da ce svaki ali sansa postoji.

Btw, postoji i SB OC tema gdje su kolege stavljali svoje 24/7 taktove pa se tamo sve vidi..


Ja vise ne vjerujem nikome dok mi ne stavi bar ovakav SS. Previse sam ih isporobao da bi pusio spike o 5ghz i 95% na 4.7. Zato svaka cast Vladi da je sve to odradio kak spada. Moj 3770k podivlja sa temperaturom kad prede 1.3v i takt mu je negdje izmedu 4.6 i 4.7 iako mi ne pada na pamet da ga drzim iznad 4.5 jer se ne isplati isto kak mi se nije isplatilo ganjat 2600k na 4.7 kad je na 4.5 ima puno manju voltazu i totalno bezbrizne temperature..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 17.11.2012. u 00:51.
MAGARAC je offline   Reply With Quote