View Single Post
Staro 27.12.2018., 10:10   #71
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Evo mali update posto dugo nisam pisa o NAS-u.
Uglavnom, na freenas box-u sa 6 diskova pojavljuju se greske i to na dva diska, pa cu to uskoro morat istrazit, inace se nikako ne gasi i sasvim solidno odradjuje svoj posao.
Na windows box-u, sa dva 1tb seageate-a u soft mirroru, jedan od diskova je prozuja i upravo sam ga izbacia iz raida, spojia na usb dock i definitivno, it's out, i to ne samo hardverski, vec i po pitanju elektronike jer ga se "krivo" vidi. To je isto masina koja se nije gasila misecima. Sad kad vise nije u raidu, radim backup s ovog win nas-a na freenas box sa stabilnih 110MB/s. Ovdje je bilo samo 300GB podataka.

Ono sto nisam napravia, a tribam i na win boxu i na freenas boxu je setupirat e-mail obavijesti kad se nesto kriticno dogodi, jer evo, win box je prozuja u posljednjih tjedan dana, a kako nisam cesto dolazia do njega, ne znam kad tocno.

druga stvar, prilikom stavljanja diskova (a ovo su rabljeni) nisam ih prije testira, iako mislim da ovakvi slucaj gdje disk samo prozuji ni smart ni nikakav test ne moze predviditi...

s obzirom na sve, polako cu ic u upgrade sustava s novim wd red NAS diskovima od po 3-4TB vec sto bude najisplativije.
wifi je offline   Reply With Quote