View Single Post
Staro 23.10.2019., 23:05   #21
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 543
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ovaj TV je gori od hrvatske birokracije...
Toliko zamki i malih slova

Znači ova licenca od 2k kn ti vrijedi za 3 kompjutera, ali s njih možeš upravljat do 200 kompova sa free licencama ?

Ako ja sad, hipotetski, imam u firmi 3 kompa koji su u istom accountu i dođem doma i sa svog privatnog kompa se moram spajat na neki od ova 3 u firmu, da li će mi TV zabranit to?

Ne kužim baš ove njihove licence. Te "seats", te "sessions", te "endpoints", te "devices"...napravili su minsko polje i noćnu moru za nekog ko nema živaca proučavat njihov sustav nego želi bit miran da sa 5-6 kompova uvijek može pristupit drugima, i sa drugima njima.

SEAT = korisnik
Sessions = koliko korisnika istovremeno moze biti spojeno na neko racunalo i raditi preko teamviewera

To su ti jedine dvije bitne stavke


Ovako
Instaliras teamviewer na komp 1-3, logiras se na svaki sa svojim korisnickim imenom i passwordom
Dodjes na 4ti komp, pokusas isto, dobivas odmah odjeb i pise ti da ne moze jer si potrosio sve instalacije. Mozes 2x godisnje skinuti jedan komp i dodijeliti drugi kroz admin panel teamviewera.

To im ne pise nigdje na stranici(tj pise, ali malim slovima i nije bas vidljivo). Ja popusio, platio tu licencu, drugi dan shvatio da mi to nije to i onda ih kontaktirao da mi naprave upgrade licence na corporate (neograniceno instalacija/korisnika, 3 istovremene konekcije). Skinuli su mi cijenu te licence za iznos koji sam platio za ovu prvu i dali jos neki popust. Mislim da me ispalo za godinu dana oko 8900kn.

Ako je tebi OK jedna konekcija na neki komp istovremeno onda gledaj premium licence, to isto mozes instalirati na bezbroj uredjaja, podrzava vise korisnika (kroz admin panel kreiras korisnike komp 1, komp 2, komp 3), mozete sherati address book za spajanje na kompove van firme i/ili svaki ima svoj dodatni address book.

To sam koristio u bivsoj firmi recimo jer mi je to bilo dovoljno za mene i kolegu, udaljeno smo podrzavali oko 20tak racunala. Oko 4800kn za godinu dana.

U svakom slucaju, moras se odluciti i vidjeti sto ti tocno treba i onda na osnovi toga odabrati software.
RainZG je offline   Reply With Quote