Tema: BonBon
View Single Post
Staro 12.10.2019., 14:27   #1589
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor Kresaux Pregled postova
Čitao sam ovu temu vezano za kašnjenje notifikacija - problem s kojim se borim već godinama pa ću dati malo svog inputa.



Tijekom zadnjih 10 godina bio sam na Vip-u, Tele2, T-mobile, Bonbon, A1 i sada opet Bonbon. Imao sam Sony Ericsson, razne Samsunge, a zadnje 3 godine 3 različita Xiaomija (sve Androidi).



Problem kašnjenja notifikacija imao sam na svim mrežama i svim mobitelima, radi se o email notifikacijama koje se oslanjaju na Googleov GCM. Kašnjenja budu od par minuta - sve do nekoliko sati. Ostale notifikacije za npr. Viber/Whatsapp mi ne kasne. Kašnjenja su veća na mobilnoj mreži u odnosu na WiFi jer ima duži heartbeat - vrijeme u kojemu se osvježava veza s Googleovim serverima.



Testirao sam tjedan dana paralelno Xiaomi A2 Lite (stock Android) i stari iPhone 6, oba na istoj WiFi mreži i slao si mailove. Na Xiaomiju je konstantno kasnio osim ako sam imao upaljen ekran, na iPhone nije zakasnio nijednom. Zbog toga sam se skoro odlučio za iPhone 11, ali ipak nisam lud da dajem 6300 kn za mobitel (i to najjeftiniji model).



Zaključio sam da je problem u Androidu i Google-u, a ne u našim providerima. Naravno može se dogoditi da mreža zašteka, ali to je akutni problem koji se dogodi i brzo riješi. Ovo o čemu ja pričam je sistemski problem Android OS-a, a većina ljudi ga nije ni svjesna jer nisu tolike picajzle oko email notifikacija.



Problem sam "riješio" tako da sam rootao mobitel, instalirao Push notification fixer, instalirao Tasker i postavio task da mi u pozadini svakih 15 min otvara email aplikacije ako je ekran ugašen. Time sam kašnjenja mailova smanjio na prihvatljivijih max 5 minuta.
Meni je wap,gmail i viber kaanio, koristio istu apk koja mi je kratkotrajno pomogla i problem sam riješio prelaskom na drugog operatera.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote