View Single Post
Staro 05.01.2018., 18:31   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Dakle nedavno sam složio novi pc, memorije sam stavio na profil 1 to ih stavlja da rade na 3000Mhz znači OCane su. E sad nisam probao sa profil-om 2 da li se ista stvar dešava jer predpostavljam da bi trebalo sve radit normalno na profilu 1. A ono šta se dešava je sljedeće, znači u igricama tipa Rise of Tomb Raider, Call Of Duty WWII mi nakon recimo random u sat vremena ili dva sata nebitno zna zalegat igrica na sekundu ili tako nešto i to baš frame-ovi padnu sa recimo 40 na 15 i onda opet skoče i sve bude oke, to se desi možda jednom u sat vremena ili čak znam odigrat sat vremena bez da zalega uopće. Skužio sam da se obično to desi kad skoči dosta load memorije sa recimo 5-6GB na 8-9GB u igrici ili možda to nema nikakve veze s tim. Temp. su uredne oko 40ak stupnjeva CPU i GPU oko 60C. Igrice sve max-am sa postavkama i idu stvarno glatko nema nikakvih konstantnih lagova osim ovog povremenog kojeg sam naveo. Mene zanima šta da još pokušam ako netko ima ideju da li da posumnjam u memoriju i stavim ju na memtest cijeli dan, šta bi mi preporučili od kud da počnem.

Ono šta sam probao i ništa od tog nije uspjelo je

- zadnji driveri, predzadnji i predpredzadnji od nvidie
- mislio sam da možda nije do HDD pa sam stavio igricu na ssd


Spec kompa su:
CPU: i7 6700k
Hladnjak: FSP Windale 6
MBO: Asrock Z170 Extreme 4
GPU: GTX 1070 MSI Gaming X 8 GB
MEM: 2x8GB 3000Mhz DDR4 Kingston Predator
PSU: Corsair HX750i
Baci pogled u Event Viewer, možda tamo imaš zabilježeno što se desilo. Možda ti neki program provjerava ima li neki update ili nešto slično.
Sinac je offline   Reply With Quote