View Single Post
Staro 01.03.2018., 21:42   #1912
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Četvrto, dućan kojeg boli k za kupce, koji "radi po zakonu", često izgubi kupce u ovakvim situacijama. Vrlo jednostavno. Ako ja imam nesreću što Protis nema zamjenski RAM i nudi mi nešto što mi ne odgovara, onda i Protis ima nesreću što se to desilo baš danas meni pa ja odlučujem više nikad ništa kupovati kod njih niti ikome preporučivati kupnju kod njih, i na svaki spomen Protisa opisati ovaj slučaj. I to je balans.

Navedi mi te države u Europi gdje ne možeš "obnavljati" jamstvo na proizvod u slučaju kvara i kontinuiranih zamjena proizvoda (ne moraš jer znam da ih je malo i da su nebitne u ovoj priči).

Peto, isto bi bilo da sam prosjak ili imam milijune, znam što sam kupio i na koji proizvod imam jamstvo.
Svakom dućanu nije u interesu da mora o svom trošku rješavati reklamaciju, jer je zastupništvo ono koje to rješava. Ako zastupništvo ne ustupi drugi proizvod, dućan mora odraditi po zakonu, bez obzira je li aktualna cijena veća ili manja.

Obnovio sam jamstvo na pune dvije godine na Nexus 6 mjesec dana prije nego mu je isteklo jamstvo. Novi glavni dio uređaja (matična ploča i ekran) - novo jamstvo. Država Njemačka. U Hrvatskoj isto koliko puta jamstvo normalno počelo ispočetka teči na zamijenjeni proizvod, čak i prije nego je ova tema bila aktualna i trn u oku velikom broju dućana.

Peto: vjeruj mi, da imaš milijune mahnuo bi rukom na ovu situaciju i reko "nisu te pare vrijedne toga", kad bi ti to bio sitniš i vjeruj mi da svaki živac koji izgubiš bi vrijedio i milijun dolara da imaš trilijune na računu.

Ako još nisi Druga poslušao, još jednom dajem identičan savjet da kontaktiraš direktno Kingston, EU zastupništvo, objasniš situaciju koja je nastala i uvjeren sam da će se sve riješiti u tvoju korist.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote