View Single Post
Staro 17.08.2022., 17:02   #48
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Ima tutoriala na youtubeu.. Nije bas samo tako za onoga tko nikad nije uzemljavao, pogotovo ako je uzemljenje za kucu na drugoj strani kuce, pa moras sve razvlaciti kojekuda, i jos da se po mogucnosti ne vidi. Cak se skolski preporuca da bude uzemljen i koaksijalac, tako da jos i vise posla.. Ali svakako nemali posao. IMHO.

Ja sam postavio pitanje na bug forumu koliki je uopce rizik da nastrada ruter (i ostalo ako je na njega kaceno zicom), ali pitanje je proslo neopazeno. Sad kad je nevrijeme i lupaju gromovi, odspojim samo jednu lan spojnicu da potencijalno spasim drugi ruter, komp, konzolu i ostale vrednije stvari. A antene mi se bas i ne odspajaju svako malo, tim vise sto su matice sitne i potrgam sve prste, a s vremenom cu i navoje na ruteru.

Izgorilo mi gro modema prije dok je sve bilo na zici, a sad kolko su danasnji ruteri tolerantni na gromove i elektricitet koji silazi sa antena.. to bih volio znati. TV tuneri imaju neku toleranciju, i antene za njih bi isto trebale biti uzemljene (a rijetko tko ih uzemljava), a instalacija uzemljenja je prakticki ista.
Burs je offline   Reply With Quote