View Single Post
Staro 05.04.2018., 20:10   #6
Wisly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Makarska
Postovi: 1
Crypto5 Ivan Bošnjak prevaranti i lopovi

Dakle, googlao sam i našao ovu temu o Crypto5, ali bilo bi bolje da sam to napravio prije nego sam pao u njihovu zamku i izgubio 200,00 eur.

Naime, lik koji se predstavlja po imenu Ivan Bošnjak zove na telefon, sa engleskog pozivnog broja i nudi siguran profit jer će on voditi za mene MANAGED account u tradeanju sa crypto valutama preko Crypto5 platforme.

Već odavno tradeam na drugoj platformi forexom, cijenom zlata i sirove nafte i tamo ostvarujem zadovoljavajuće profite, ali sa crypto valutama nemam nikakvog iskustva. Gospodin Ivan Bošnjak zatim govori da će on voditi račun, da se ne brinem, da je to sigurna zarada, otvaranja pozicija su brza i kratka, bez prekonoćnih provizija jer će on zatvarati pozicije svake noći i sutra ponovo otvarati itd. Traži da uplatim 200,00 eur kreditnom karticom, nakon potpisivanja ugovora i još jednog za managed account, koji će on voditi na Crypto5 platformi bez da ja išta radim. Samo ako hoću, ponekad se mogu logirati da vidim kako ide sa računom. Dao sam mu password da može ući u račun. Sve OK, potpisan ugovor, uplaćeno 200,00 eur sa danim povjerenjem gospodinu Bošnjaku kao navodno iskusnom traderu sa crypto valutama.
Gospodin Ivan Bošnjak otvara Ripple buy poziciju na 40,00 eur koja postiže nekih 50,00 eur profita, ali nakon 2 dana ta pozicija počne padati, nastavlja padati i već je u 80,00 eur gubitka, ja mu kažem da je trebao zatvoriti poziciju dok je bila u profitu, on da ne brinem ništa, naprotiv, on otvara još jednu buy Ripple poziciju na 40,00 eur koja naravno i dalje pada i pada dok sve to zajedno nakon 10 dana nije otišlo u bankrot kao i mojih 200,00 eur. Naravno, meni dolazi email da je potrebno uplatiti dodatna sredstva na račun jer je došlo do Margin Call-a.
A gospodina Bošnjaka nigdje, ne javlja se više na skype niti odgovara na poruke.
Evo ga nakon 3 tjedan ne javljanja, javlja se na skype da je bio na putu, da je on imao najbolju namjeru, ali da je tržište crypto valuta takvo i da je to tako i točka.

Dakle, 3 tjedna on nije takao račun, nije koristio stop loss funkciju za minimiziranje gubitka, ni jednim potezom nije pokušao spriječiti totalni bankrot računa.

Nije mali iznos izgubiti 200,00 eur, ali opet nisam dao zadnji novac koji sam imao, toliko me koštalo da izvučem pouku. Jednostavno ne mogu shvatiti mozak osobe gospodina Ivana Bošnjaka koji svakodnevno svjesno nagovara ljude na uplatu novca, a zna da je rezultat sigurna propast. Mene je navukao na "Managed account", dakle to im je argument za neiskusne pa pazite.

Uglavnom ukoliko vas nazovu, zaobiđite ih u širokom luku jer su obični hladni prevaranti bez imalo grižnje savjesti, nadam se da će ovaj post vidjeti mnogi.

Pazite, ne mora biti Crypto5, može se platforma zvati i drukčije, ali sve je pod kapom Indy grupe iz Bugarske, kao što je i opisano na linku par postova ranije.

Platforma je kao i mnoge druge, ali ljudi koji rade za njih kao Ivan Bošnjak, sumnjam da mu je to ime, su obični prevaranti ili totalne neznalice u svijetu tradeanja, angažirani da pribave što više klijenata za deranje.
Wisly je offline   Reply With Quote