View Single Post
Staro 29.12.2016., 00:19   #9
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Taj zadnji beta bios je zapravo podrska za zadnje c2d procesore sa R0 stepingom tako da to nebi trebao biti problem...

Ajde probaj ovako:

Izbaci stick sa kojeg stavljas winse iz kompa, pod hdd boot priority stavi ssd umjesto sada trenutno sticka, pod first boot device stavi opet ssd i rebootaj komp.

Ako je sve ok onda bi trebao dobiti na ekranu da se windowsi nemaju sa cega bootati no to bi znacilo da je ssd prepoznat od strane ploce.

Ako zaglavi na istom mjestu kao i sada onda nema pomoci, zapravo moguce je da je ssd nekompaktibilan sa mbo.
Ovo sam bio maloprije probao i opet provjerava DMI pool data vječno...
Uspio sam uslikat AHCI BIOS i piše da ta verzija podrava samo HDD / CD-ROM

Uspio sam to i uslikati (odmah nakon toga se ispiše hrpa toga i na kraju famozni Veryfiying DMI pool data)




Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1 - install radi sa origigi cd / dvd a ne sa usb - a da izbjegneš greške krivo / loše napravljenog install usb stika
2 - uštekaj ssd na SATAII0 konektor
U Biosu postavi:
3 - IDE Channel 0 Master=Auto
4 - Hard Disk Boot Priority i First/Second/Third Boot Device - postavi raspored cd > ssd
5 - HDD S.M.A.R.T. = Enabled
6 - SATA RAID/AHCI Mode=AHCI
7 - SATA Port0 Native Mode=Enabled

Postavi tako i javi rezultat.
U Biosu treba biti prepoznat SSD pod IDE Channel 0 Master.
Kada boot - aš install kad dođe do izbora "gdje" ćeš instalirati trebaš preko F6 ili F8 (ne sjećam se precizno) load - at drajver za SATA (ICH10R) kontroler.
-ma mislim da je Windows dobro legao na taj stick, jer sam s istog instalirao na novi komp i sve 5, no dobro, budem sa CD-ROM-a
-u BIOS-u uopće nemam opciju za odabrati SSD (ono za boot i slično) tj. nigdje u BIOS-u nema SSD-a kao nekakva opcija.
-sad razmišljam, SSD cijelo vrijeme nije bio ukopčan u SATA 0 port jer je bio ''zauzet'' HDD-om, budem samo taj kabel onda ukopčao u SSD da ne provlačim druge kablove.

Ovo ću probavati sutra navečer, sad više nemam vremena.
Uglavnom, mislim da ima nade

-hvala svima na brzim odgovorima, svaka čast!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 29.12.2016. u 00:25.
Remixer je offline