View Single Post
Staro 01.12.2011., 13:22   #29
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne znam. Mene u neku ruku "malo" podsjeća ova priča na PIV (samo kaj je sada situacija za red veličine složenija). Izdaš PIV (Bulldozer...) i vidiš naspram konkurencije (ne toliko očito kao sada) da ćeš popušiti, ali jebga. Uložio si dosta pa moraš izdurati to sljedećih par godina. Okreneš se mobilnoj platformi sa Pentium M-om (Brazos...) i šibaš dalje. Još sada dolazi smanjenje proizvodnog što će dati AMD-u negdje u Q3, Q4 2012 jako lijep zalet na mobilnoj.

Tako da mislim da se tu ništa neće spektakularno mjenjati, barem ne sljedećih par godina do nove arhitekture za desktop koja u tom slučaju mora biti dobra!

..

Kaj se tiče mobilnog (u stilu tableta). Iskreno mislim da će ovdje jako brzo zavladati Intel i AMD, te da će ARM biti taj koji će imati težak posao ispred sebe. Zašto. Pa zato jer na nečem što je veliko 10" ipak želiš imati mogućnost napraviti nešto konkretno. Ono što ne možeš na sadašnjim ARM based tabletima jer 1. Nemaju x86 tipičan software dostupan te mobilne verzije su igračke i ništa više 2. većina programa su samo "uvećane" ili "nepromjenjene" verzije mobilnih aplikacija.

..
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Mislim da APU nije neko rješenje za budučnost... procesorska snaga bi se trebala djeliti ne ujedinjavati !!!
Opčenito takva ujedinjenja nevidim kao mogući ishod razvoja , ajmo reći "mozga" .., mislim da je balans cijene i dobivenog i dalje primarni faktor, no kako nas non stop tlače novim čipsetima, pa, ovo pa ono, pa ovakvi pinovi itd, jasno je da se kompanije igraju da naplate što više mogu !!! , AMD je u tome popušio jer nije imao adekvatni CPU, dakako da je ostao na jednom socketu koji bi imao mogučnosti da se bez mjenjanja osnove dakle brzih sabirnica na duže vreme ne mjenja, onda bi se mogo tu nešto i dugoročnije ušičariti, ovako su ušli u trku i popušili , čak mi je i drago jer stvaro , ako nemaš viziju kako to treba da izgleda u budučnosti onda je otpor uzaludan...AMD će kao i 3dfx otići vjerojatno, doći će drugi , jači i opet kako to biva ponavljati iste greške ...kapitalistička proizvodnja u stvari za drugo ni nezna, pobjedi ili umri !
Mislim da si fulao cijeli fudbal. Poanta APU-a je da je single chip solucija, a tebe kao krajnjeg korisnika apsolutno boli briga kaj je unutra i kako postavljeno. Dobiti ćeš čip koji će raditi X stvari u aplikacijama Y brzo te Z stvari će renderirati u 3D-u toliko brzo.
Usporedba između amda i 3dfxa nije baš prikladna. Ni iz bliza!

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 01.12.2011. u 13:46.
  Reply With Quote