View Single Post
Staro 06.07.2007., 20:17   #1
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
Prženje CD/DVD-a najjednostavnije što može

E sad da li je ovo pod probleme ili nekaj drugo neznam..... ali predložite mi neki program za prženje koji nema nikakvih extra postavki - ako takav uopće postoji (može i iz DOS-a) nego samo da uzmem file-ove koje hoću, stavim u folder koji hoću spržiti i kažem BURN!!!!
Nero i ostali ušminkani programi me ne zanimaju!!!

I još jedno teotetsko pitanje....
Da mi netko stručno objasni u čemu je fora da se nekaj kaj ja "uzmem" iz jednog foldera i ako to hoću staviti na Floppy odnesem na Floppy i to se tamo "spremi" ili odnesam na drugi HDD i to se tamo "spremi" (dakle zapiše u magnetnom zapisu), ali kad to odnesem na DVDRW (ili CDRW - nije sad bitno) i kažem BURN, e onda tu treba sva sila filozofije i par Ajnštajna da bi se to zapržilo... jer - da li je to možda mp3 ili wav, ili data, a nedajBože da je iso. ili image ili kjatigajaznam.....

Ako nisam bio jasan... Zašto ne postoji program za prženje koji kaže..."ovo kaj je u folderu koji treba zapržiti su nule i jedinice (mislim na logičke 0,1), ja to "vidim" kao nule i jedinice i zapržiti ću to od prvog do zadnjeg podatka kao nule i jedinice, bez obzira koje su extenzije na tim fileovima, i u kojem su hebenom formatu ti podaci...
Dakle zapržiti ću to točno kako piše krenuvši od prvog logičkog bita (bio on 0 ili1) i neću prestati pržiti dok ne dođem do zadnjeg zadanog bita koji treba pržiti. Pri tome mislim i na one bitove koji sadrže extenziju file-a, dakle podatke u kojem je formatu taj zapis.

Pritom neću provjeravati kaj je korisnik mislio ili je "mislio" ili je "šur" ili nije baš sure....
Zakaj to prženje mora biti tako shebana stvar za razliku od prebacivanja svega toga na USB disk ili HDD ili prestari Floppy???

Ako je u folderu sve što određeni file koji hoću spržiti sadrži (dakle sami podaci i podaci o vrsti zapisa - dakle extenzija) zašto nema jednostavne opcije - desna tipka miša BURN, Yes - No..... (ili Copy to DVDRW....)????

Ajde molim nekog lumena da mi to objasni jer sam ja totalni bedak i to mi nikako neide u glavu...
__________________
ZnaM Da niŠta Ne ZnaM
knezigor je offline   Reply With Quote