View Single Post
Staro 20.03.2008., 16:59   #18
Daniel_Cro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 8
kak sam ja snimal sa VHS-a odnosno videa

Spojio sam scart pretvarac u video. Iz njega izlaze composite (zuti kabel ak se ne varam), stereo audio kabla dva (bijeli i crveni ak se ne varam) i s-video. te kablove kaj izlaze sam spojio u pretvarac kaj sam dobio sa tv karticom (Leadtek tv2000xp Expert) i usteko u njezin prikljucak. Na taj nacin saljem TV kartici composite i s-video. Audio je samo mono iz razloga kaj mi video ne podrzava stereo (cak i kad bi slao tv signal sa tunera od videa, a ne sa VHS kazete), mozda VHS standard nema stereo zvuk... nemam pojma...
Snimao bi sa composite sourcea i slika bi bila predivna, bez ikakvih smetnji. Tuner od videa je isto bez smetnji za razliku od same kartice koja me izludjuje (smetnje su na drugim kompjuterima jos gore, isprobo na 3 ili 4 kompjutera, isprobo i sa drugom karticom isti model... totalno razocaran)
S-video salje nepotpunu sliku i mislim da je razlog sto imam VHS video a ne S-VHS.
Snimanje je najbolje u Huffyuv(ak imate dost mjesta na hardu) ili xvid codecom sa ukljucenim interlace-om i onda jednostavno ubaciti tak snimljeni filmic u nerovission i napraviti DVD... kvaliteta 100% ocuvana (postupak cu napisat na nekom drugom mjestu).

Pozdrav!
Daniel_Cro je offline   Reply With Quote