View Single Post
Staro 17.01.2020., 17:59   #3205
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Nakon 20 godina pucanja preko TN-a 60Hz, odlučio sam ubosti IPS monitor. Prije 2 dana sam uzeo GL850-B.
Vjerujem da se puno pisalo o ovom monitoru, ali bih htio pitati za par postavki. Teško mi je rezimirati sve sitnice sa prethodnih stranica foruma.


Da li se na ekranu može prikazati FPS od samog monitora kao što može npr. Acer XB271HU? Ne mislim na broj slicica koji generira GPU nego stvarni refresh monitora.
FPS monitora se vidi u OSD-u, ali nisam uspio skužiti kako ga pokazati negdje u čošku bez OSD-a.


Koja je razlika izmedu sRGB i npr. Gamer1 profila?
sRGB ima najtočnije boje i najljepše izgleda od svih profila? Da li je lošiji od Gamer1 profila što se tiće respona i ostalih stvari bitnih za igrice?


Nakon polu satnog čačkanja skužio sam da mi najviše odgovara sljedeće:
-sRGB, Brightness 40
-Adaptive Sync OFF. U nVidia opcijama sam limitirao FPS na 140. Za Adaptive Sync još nisam siguran jer nisam imao puno vremena za usporedbu. Ugasio sam ga cisto da vidim da li ce biti kakvih tearova u slici. Budući da ih nije bilo odlucio sam ga ostaviti ugasenog ocekujući manji response time.

Da li je ovo ok? Monitor koristim najviše za igranje FPS-ova i surfanje netom. Tu i tamo pogledam neki film.
Yoman je offline   Reply With Quote