Tema: VLC player
View Single Post
Staro 27.05.2010., 22:41   #75
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Hardverska akceleracija je još u eksperimentalnoj fazi, pa više ne radi nego radi. Tebi se na Q6600 fino sve raspodijelilo na četiri jezgre, ali kad pokreneš GPU-Z ili bilo koji slični alat, brzo se skuži da grafička samo na momente na sebe preuzima HD materijal. UVD se pali i gasi kak ga volja. 5% zauzeća sam i ja dobil u određenim sporim i pomalo statičkim scenama, dok sve imalo zahtjevnije traži procesorsku snagu, a grafička kartica se uključuje kad joj paše.
Dok sve ovo vrti MPC-HC, GPU Load je uvijek iznad 10-20-40-60% (ovisno o zahtjevnosti materijala), ali kartica cijelo vrijeme kontinuirano vrti/preuzima HD, bez ikakvih prekida (ko u primjeru VLC-a), a zauzeće procesora je minimalno. Ziher budu u finalnoj ili u nekoj od sljedećih verzija složili akceleraciju kak spada, ali zasad polovično radi. Neke stvari u sučelju ne funkcioniraju kak spada, Minimal View je malo sfušan i nema mogućnost da se vrati u Classic View.
Pokretanje samog playera, te pokretanje i premotavanje bilo kojeg video materijala je trenutno bez ikakvih zastajkivanja, trzanja, lomljenja slike i tome sličnog. Hardverska akceleracija se kak je i bilo predviđeno uključuje jednim klikom unutar Input & Codecs opcija i jednostavnije od toga ne ide. Samo da ju još "dotjeraju" i slože na nivo koji ima MPC-HC i to je onda to. VLC bude imal ama baš sve kaj čoveku treba za ugodno gledanje i slušanje svega kaj mu padne na pamet.
Imaš pravo, upalio san sada GPU-Z i stvaro skače , uglavnom drago mi je da počimaju radit na tome (zapravo dobro su već napredovali). I da seek radi odlično.
Baja 001 je offline   Reply With Quote