Tema: Powerline
View Single Post
Staro 19.02.2016., 00:05   #151
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
U posljednje vrijeme sam obnovio iskustva s Powerline adapterima. Osobno ih koristim samo povremeno. Dakle:

Ne moraju raditi u parovima. Minimalno dva, maksimalno 16 mislim ovisno o standardu. Treba ih samo upariti i to je to.

Kod mene doma TP-Link AV500 preskače dva brojila, dvije stare razvodne kutije sa rastalnim osiguračima od kuće do garaže. Troughput je oko 30Mbps. Ako upalim neonsku rasvjetu u garaži padne na oko 15Mbps. Neoni inače prilično smetaju. Kad odem kod susjeda u kuću pored i piknem powerline tamo vidim svoj LAN. Ide par Mbps, ali ide.

APC prenaponske letve spuste brzinu sa 90Mbps na 30Mbps na istoj fazi u istoj sobi. EMI filter u letvi pravi probleme. Powerline je meni drastično narušio kvalitetu ADSL veze. Morao sam izmjestiti ADSL paricu da ne prolazi blizu struje i onda je bilo puno bolje.

Da, Powerline adapteri zrače. Rade na frekvencijama 2-68MHz (AV500) odnosno na kratkom valu i pretvore kućnu instalaciju u jednu veliku antenu. Također niže frekvencije imaju veći utjecaj na tijelo nego više frekvencije. Niže frekvencije se manje guše kroz zrak. Pitajte bilo kojeg radioamatera. Njima su powerline adapteri noćna mora pogotovo zato jer preskoče brojilo i odu na ulični stup.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote