View Single Post
Staro 17.02.2008., 20:44   #27
st@rfucker
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
silverstone lc10m+ IMON porihtavanje

evo čitam vaše postove i divim se uloženom trudu i novcima u HTPC konfiguracije

meni osobno comp doma služi prvenstveno za multimediju (za rad koristim laptop), pa sam nedavno krenuo u potragu po gradu za jednim kvalitetnim kućištem koje bi moju staru kantu pretvorio u jedan HTPC...

nakon razočaravajućih rezultata potrage, a opet limitiran financijskom konstrukcijom predviđenom za ovaj zahvat; izbor je pao na THERMALTAKE "Mozart" 4001 (ili 4000 + VFD modul) ili SILVERSTONE LC 10M!

ovdje bih još samo dodao da je ponuda na našem tržištu, blago rečeno katastrofalna, jer većina dealera (VE-MIL, HG Spot i dr.), drže u ponudi na svojim stranicama spomenuta kućišta, ali sa nižim cijenama od stvarnih i rokom dobavljivosti od preko mjesec dana!!!
Zbog navedenih razloga je u startu otpao "Mozart" (a bila je to ljubav na prvi pogled) i izbor je pao na SILVERSTONE LC10M. Osnovni kriteriji osim dobrog vizualnog izgleda su bili standard ATX mat, VFD i 2>HDD-a.
SILVERSTONE na svojim službenim stranicama navodi da je LC10M predviđen za 2xHDD-a 3,5" uz mogućnost nekakvog adaptera za još jedan HDD i ja sam se već pomirio sa tom činjenicom (jer imam 3kom), ali tu dolazim do prvog ugodnog iznenađenja u sastavljanju svog HTPC-a...
malo tko (od trgovaca) zna da je novija verzija LC10M, opremljena sa ladicom za 3 + 1HDD i da je taj dodatak naglašen u oznaci "+", dakle puna oznaka modela je sad LC10M+

Na jedvite jade, sam ipak uspio kupiti kućište za neke normalne novce jer su cijene i do 300kn veće od navedenih na nabava.net-u ili web stranicama ovlaštenih trgovaca (NITEL) i kupljeno je na kraju za 1345kn u Telebit-u.

Naglasio bih da nisam baš nešto vičan sastavljanju hardware komponenti, ali sam ipak nekako uspio rastaviti staro midi tower kućište i sve presložiti u LC10M+.
Tutorial je dosta štur(pogotovo po pitanju spajanja VFD-a), ali nekako sam to sve zgombao i upogonio...

ugurao sam unutra slj. komponente:
  • matična ploča Intel Bonanza D875PBZ
  • Procesor Intel Pentium 4HT, 2800 MHz + Zalman
  • Grafika - Geforce 6600GT (AGP) + Zalman
  • Napajanje - Thermaltake silent pure power 360W
  • 2 x 1Gb + 2 x 256 MB RAM
  • TV card leadtek DTV 2000H
  • HDD 3 kom 1. HDS722516VLSA80 160 GB 2. ST380011A 80GB 3. WDCWD 400BB-22JHCO 40GB
  • Zvučna kartica C-Media CMI8738/C3DX
  • PIONEER DVR 112 DBK
...sve navedeno se fino smjestilo i radi dosta tiho, s time da su u samom kućištu još dodatna 3 fana (120mm front za upuh zraka i 2 x 60mm sa stražnje strane). Sveukupno, mislim da ima 7 ventilatora i buka je podnošljiva s obzirom da mi komp radi 24/7. Eventualno sam mislio isključiti prednji veliki vent jer mislim da se on jedini čuje, a i upitna mi je i njegova svrha (vaše mišljenje???).

HTPC je spojen na GRUNDIG vision II 32"LCD preko DVI kabla i audio na SONY DAV SC8 kućno kino. Tipkovnica i miš su bežični "Microsoft". S obzirom da je soba velika cca. 10m2, to sve funkcionira jako dobro.

Imam i mali problem vezan uz porihtavanje IMON-a, radi se o tome da nikako ne mogu dobiti funkciju daily newsa da mi očitava domaće RSS-ove i checkiranje outlook express-a za new messages. Ima li netko iskustava sa time???
st@rfucker je offline   Reply With Quote