View Single Post
Staro 08.02.2005., 22:57   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Crni ekran pri stratup-u

Pocelo mi se dogadjati nesto neobicno pri start-up-u Windowsa (XP, SP1)...
Ponekad, i kad kazem ponekad onda to stvarno i mislim jer se to dogadja pri svakom cca 10-om startu kompa (svaki npr 3. dan) kao da mi monitor izgubi signal i pojavi se crni ekran a lampica na monitoru blinka kao kad blinka nakon gasenja racunala. Znaci, komp se boota u redu, pokaze se slika desktopa i dok jos traje startup, znaci ucitavaju se ikone i programi i slicno, monitor se zamraci kao da sam ugasio racunalo a ono radi i dalje i jos cujem HDD kako radi i nastavlja ucitavati kao kod svakog startupa. Nakon restarta sve bude u redu. I onda opet iducih par dana starta u redu pa se opet javi ovaj problem.
Vazno je da napomenem da se to sve pocelo desavati kada sam stavio novi procesor (sa P4C 2,533 na P4C 3,0) i novu memoriju (sa DDR233 na DDR400). E da, i kuciste sam promijenio ali ne i napajanje (vidi sig za sadasnju konfiguraciju). Sav software i driveri su ostali isti kao i prije problema.
Problem nije u pregrijavanju, to sam dobro rijesio (37 idle i 56 load temp), a i napajanje nebi trebalo biti problem jer mi inace komp radi skroz stabilno - apsolutno se nikad ne rusi a radi puuuno! Apsolutno nista nije overclockirano. Svi testovi memorije i proca prolaze u redu (Prime95, SuperPi...).
Nije da shvacam previse ozbiljno ovaj problem jer se dogadja stvarno rijetko ali me iz istog razloga i smeta jer neznam zasto mu od cca 10 startupova 1 bude ovakav?!

Ideje, prijedlozi ili rjesenja?
Hvala unaprijed...
A-V je offline   Reply With Quote