View Single Post
Staro 07.11.2022., 11:53   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,244
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
To što disku padaju performanse je vjerojatno jer se radi o SMR disku, CMR bi tu bio dosta bolji.
Za Windowse možeš probati TotalCommander sa DiskInternals Reader pluginom, on može mountati ext4.
Da vidiš stvarno je SMR, googla sam sad, iz 2014 je disk ali amazon kaže SMR. WD750BPKX-00HPJT0...

Tek sad vidim ovo za TC, to cu probat isto, zanimljiva opcija.

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ak hoces na Win citat to cudo - drzi se MS formata. Postoje EXT4 "driveri" za Windows al sve je to skrpano i dolazi sa hrpom upozorenja tipa "ak to koristis mozda ti prdnu svi poidaci....tek tak"...tak da-ne. NTFS i bok. Za Linux je tak svejedno kaj mu das. Jedino neznam kakva je situacija na MAC OS-u (NTFS bi kolko vidim trebao radit al nemam prakse s tim cudom).
Ne mogu koristit NTFS nikako jer su performanse očajno loše kako kolega dole kaže, exfat mi je bila najveća nada i bolji je od NTFS-a ali niti blizu ext4

Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
NTFS na Linuxu je bolno spor, jos vise ako je RPi u igri koji bas i nije najjaci CPU.

Sto se dd-a tice, da... to ti je realna brojka ako nisi naveo veci block size. Za cisti seq test mozes navesti 1MB block size (default je 512 bytes!).

... imas i opciju da dignes virtualku na PC-u (Linux), pa onda share-as taj folder na Windowse (samba).
Ovako sam probao, oboje mali block size, moga bi probat sa 1mb jer je to rekreacija filea koji imam.:
Code:
sudo dd if=/dev/sda1 of=test.tst bs=4096 count=1000000
sudo dd if=/dev/sda1 of=/tmp/sample.bin bs=8k count=128k
E vidiš to nije loša fora, sa virtualkom, nije mi palo napamet da ce "passthrough" radit, a tribalo bi radit brže od networka, moga bi to probat


Bio se spominja i WSL2 mount ext4 particije u nekom windows previewu, ali to je nestalo negdi izgleda, iako nemam latest win10, ne nalazim ni podatke o tome.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 07.11.2022. u 12:28.
OuttaControl je offline   Reply With Quote