View Single Post
Staro 08.08.2006., 16:38   #42
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Saw 2 je sranje kakvog nema i svatko tko kaže išta suprotno je u neopozivom krivu. cisto ubiranje love nakon odlicne jedinice

Otok je OK filmic ali jos uvijek tocno to, filmic. Nazvati ga "zaaaaaaakon" filmom je glupo. Scarlet je s druge strane zaista, zakon.

Revolver je odlican film. Ocekivana radnja i kamera od Guy Ritchia. nepovezano, smjesno, originalno. "Ch-ch-ch-ch-check if she's dead" i slicne fore. kraj malo cudan, ali kazem, za ocekivati od Guya.

Nedavno sam pogledao od novih filmova Hostel (link) - Eli Roth kao veliki prijatelj svevišnjeg nam Quentina je napravio film koji zaista zapanjuje i donosi nesto nevideno na platno. Nije lose sve u svemu ali not my cup of tea...

Takoder sam (na svoju sramotu) pogledao Posejdon i iako sam gledao originalni film prije par godina nije mi ni na kraj pameti bilo da bi to mogao biti remake. Mislio sam da je to neka glupa avantura o Atlantidi a kad ono... Sve u svemu dugo nisam pogledao film toliko los da ga se uopce ne sjecam nakon gledanja.
NO! - jedna pohvala kameri na pocetku. Krupnom kadru onog liika koji trci po brodu pa zoom out cijeli brod, krug oko ogromne palube i onda nazad da bi se opet okrenula iza njegovih leda i pokazala nam more i zalazak. fenomenalno.

tko nije pogledao, preporucio bih definitivno Zivot Davida Galea (link) . Originalna prica i stvarno sokantan cijeli film, od pocetka do kraja. Svaka cast.

Netko je gore spomenuo Gospodar rata. Slazem se, jedan od boljih filmova u zadnjih par godina. Stvarno je smjesno gledati Nicholasa prvo u smecu i smijuriji od filma Nacionalno blago (koje sam isto vidio da je netko spomenuo kao dobar film - LOL) i onda u ovako necem dobrom poput Gospodara rata. Andrew Niccol je jos jednom dokazao da je fenomenalan virtuoz (scenarist, Truman show, Terminal, Gattaca) no u ovom slucaju je rezisersku palicu ipak trebao prepustiti nekome drugome. To se dalo odraditi na jedan puno ljepsi, profesionalniji nacin. No to ne umanjuje odlican film, dakako, samo njegovu kvalitetu.

Svima bih jos preporucio da si pogledaju 4 sobe i Boruneov identitet. Ne dakako ovaj novi s Mattom (koji nije los ali je daleko od knjige i starog filma odnosno preveden je u samu akciju) Pogledati Bourneov identitet iz 1988. Evo linkova na 4 sobe i Bourna.

http://www.imdb.com/title/tt0113101/
http://www.imdb.com/title/tt0094791/

Sto se tice 4 sobe.... Pogledajte i znati cete zasto neizmjerno cjenim Quentina pod cijim pokroviteljstvom je napravljen film, a jedna soba je dakako njegova.

pozdrav
mat je offline   Reply With Quote