Tema: Subwooferi
View Single Post
Staro 22.06.2015., 18:51   #11
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Ne bumija ako ga tak naštelaš na potovima odostraga,a smješten je između zvučnika u sredini da je što dalje od zidova,a opet ne zvuči ko tupi prdež kakav isporučuju low-end subovi kad ih tak odrežeš,nemrem reć da sam probao sve al ovo kaj jesam je bila takva situacija,to govorim za stereo,mada inače nisam pobornik suba u takvom sistemu s ovim bi volio živjet,kaj je posebno u njima ne znam,ne velim da je to vrh sub za cijenu al meni se dopao(ne mora i drugima) pa iznosim svoje mišljenje.

A među bolje subove bi još svrstao Velodyne i JL audio,samo to si rijetki mogu priuštit pogotovo ovaj zadnji.
Ni ja ne znam što je to posebno u tom RELu pa me zbog toga i zanimalo zbog čega/što ti se toliko svidilo. Jednostavno me zanimalo jer PR dizajn subwoofera nije nešto što ljudima budi instant oduševljenje zbog određenih "problema" . A upravo ti problemi su razlog zbog čega nebi gurali "ne mumlja i ne bumija" u taj kontekst. Jesi ikad vidio graf impulsnog odaziva PR suba?
Što reči? Ah da , jedan audiofil može reči drugom "vidi čovječe , REL u sistemu
Šta se tiče tih potova na račun čega se to tako ljepo može uklopiti...ja ne vidim ništa drugačije od svakog drugog suba pa pretpostavljam da se valjda i drugi subovi mogu ukopiti u sustav ako čovjek zna što radi?

Sad garant u nečijim očima ispadam ko seljak koji nikad nije čuo za REL




Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Osobno više volim da gazi dublje nego da je glasniji.
A da bi ti to bilo interesantno , traži se određeni SPL.
Zguglaj Fletcher–Munson


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Sa smještajem ne bi trebao imati puno problema jer ću ga moći staviti skoro pa svugdje. Najradije bi ga stavio uz lijevi ili desni front (s unutarnje strane, bliže platnu) ali nije problem ni ako bude pri sredini kod center zvučnika. Ostali smještaj je također moguć ali bi ga izbjegao čisto zbog estetike i zbog "ups zapeo sam na kabel" faktora.
Imam dojam da me ne pratiš. :-/
Sažeto, idealno bi na mjestu slušanja trebao sve čuti jednako glasno. Od najniže do najviše freq. A to se dešava doslovno nikad bez poprilično petljanja. Petljanja s prostorijom te s smještajem zvučnika u toj prostoriji. Srečom , za filmofile su tu danas na svakom koraku auto EQ tehnologije po resiverima no od govna nije moguče napraviti pitu. Sub smješten na krivo mjesto u prostoru gotovo uvjek zvuči 'bože sačuvaj' a nekakav "null" nema šanse riješiti bez premještanja subwoofera ili još jednog subwoofera. Sad vjerovatno misliš pitat koje je najbolje mjesto. E pa iako postoje neke polazišne točke i simulatori , nema do slušanja do besvjesti ili nekakvog kratkog sweepa. Naručiš s ibeja SPL metar. Spojiš s kompom/zvučnom i deri.


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
U ovom slučaju me ne zanimaju audiofili nego filmofili
Jesi čuo onu "there is no replacement for cubic displacement" ?
To bi bilo to , onako ugrubo filmofilski.

Nađeš što veči i jači sub i siguran sam da češ biti zadovoljan.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 22.06.2015. u 21:36.
Imagine je offline   Reply With Quote